Efortuna Sport

Franta si Spania s-au chinuit in ultimele amicale

Sursă foto: twitter.com

Echipa Frantei a obtinut in extremis un rezultat de egalitate contra reprezentativei Statelor Unite ale Americii in ultimul meci inaintea Cupei Mondiale din Rusia.

Yankeii au avut un singur sut pe poarta tot meciul si acela a fost la executia lui Green din minutul 44. Un gol venit contrar cursului jocului de pana atunci.

Egalarea Frantei a venit tarziu, in minutul 78, si a fost adusa de Mbappe, starul lui Paris Saint-Germain.

Pariati aici pe meciurile de la Cupa Mondiala

Franta face parte din Grupa C la Cupa Mondiala si va debuta in competitie pe 16 iunie la Kazan contra Australiei.

Intr-un alt meci de pregatire, Spania a trecut la limita de Tunisia, cu 1-0, prin golul marcat de Aspas cu sase minute inaintea finalului.

Meciul s-a jucat la Krasnodar, Spania fiind una dintre primele echipe ajunse in Rusia.

Andres Iniesta, jucator care a plecat recent de la Barcelona pentru un contract in Japonia, a evoluat 90 de minute si a pierdut mingea de 23 de ori.

Spania joaca in Grupa B alaturi de Portugalia, Maroc si Iran.