NBA

Nebunie de meci in Madison Square Garden. Knicks revine de la -25 cu Celtics si castiga la ultima aruncare

Baschet total joi noapte in New York, unde gazdele de la Knicks au obtinut o victorie de rasunet in fata lui Boston Celtics, scor 108-105 (47-63).

Echipa vizitatoare a dominat prima jumatate a meciului, avand la un moment dat un avans de 25 de puncte.

New York Knicks a inceput cursa de recuperare in debutul sfertului al treilea, cand au avut o serie de 12 puncte marcate la rand.

Gazdele au preluat in premiera conducerea cu 2 minute si sapte secunde inaintea finalului, cand Fournier a pus-o in cos de la distanta pentru 99-98!

Meciul se indrepta spre prelungiri la 105-105 dupa un cos din actiune al celor de la Boston Celtics.

Ultima posesie a apartinut insa gazdelor cu mai putin de doua secunde ramase din meci.

Mingea repusa din margine a ajuns la Barrett si acesta a trantit-o in cos aruncand fanii in delir.

Cu 40 de puncte marcate, Evan Fournier de la Knicks a fost cel mai bun marcator al meciului.

De la Celtics s-a remarcat Jayson Tatum, cu 36 de puncte. Rezerva Dennis Schroder a contribuit cu 20 de puncte.

Cele doua echipe raman vecine de clasament in afara locurilor de playoff in Conferinta de Est.

Knicks ocupa locul 10, cu 19-20 linie de clasament, fiind urmata de Celtics (18-21).

Chicago Bulls este lidera din Est, cu 25 de victorii obtinute si doar zece infrangeri.