Fotbal American

Start de sezon in NFL. Competitia se vede si in Romania

Noul sezon din NFL a debutat, joi noapte, cu un super meci intre Denver Broncos, castigatoarea ultimului Super Bowl, si Carolina Panthers.

Broncos s-au impus la limita, scor 21-20, dupa ce oaspetii de la Panthers conduceau la pauza, cu 17-7, in primul meci de dupa retragerea legendarului quarterback Payton Manning.

Meciul s-a jucat in ultimul sfert prin cele doua touchdown-uri reusite de campioana ligii.

Panthers a ratat sansa victoriei cu patru secunde inaintea finalului, dupa ce Graham Gano a ratat nu field goal de la 50 de yarzi.

Grosul primei runde se disputa dumnica, atunci cand vom putea vedea si primul meci in Romania, partida Dallas Cowboys-New York Giants urmand a fi transmisa in direct de postul Dolce Sport (23:25).

Este pentru al doilea an consecutiv cand Dolce Sport transmite NFL in Romania.