Snooker

Ronnie O'Sullivan, eliminat in sferturi la Masters. La cat a ajuns cel mai mare break al turneului

Intr-un duel clasic pentru elita snookerului mondial, galezul Mark Williams l-a invins pe englezul Ronnie O'Sullivan, cu 6-5, in sferturile Mastersului de la Londra.

Ronnie O'Sullivan a condus cu 3-1 si 4-2, inainte ca Williams sa revina spectaculos preluand in extremis conducerea, scor 5-4.

Pana la urma meciul a fost transat in jocul decisiv, unde Williams a gresit primul, dar O'Sullivan n-a reusit sa profite ratand bila neagra de pe punct la buzunarul superior stang.

Mark Williams a profitat de sansa aparuta si a inchis o partida in care a reusit cel mai mare break de pana acum din turneu, 143 de puncte.

Un break egalat de iranianul Hossein Vafaei, debutant la Masters, in meciul de joi seara din sferturi contra englezului Jack Lisowski.