Handbal

SCM Rm.Valcea produce surpriza si invinge CSM Bucuresti in deplasare

Sursă foto: facebook.com/scmrmvl

Pentru a doua oara in decurs de doar cateva luni SCM Rm.Valcea a invins-o la Bucuresti pe campioana CSM, de aceasta data partida fiind una de campionat.

Echipa din Zavoi a transat disputa din Polivalenta bucuresteana, cu 22-19, dupa ce la pauza tabela arata 13-9 in favoarea oltencelor.

"Am avut ghinion, nimic nu ne-a mers nici atacul, nici apărarea. Am ratat foarte mult si fiecare minge ajungea la ele. Mergem să câştigăm la Bietigheim, nu avem voie să pierdem", a spus extrema Iulia Curea dupa meci.

In debutul sezonului Rm.Valcea castiga Supercupa Romaniei in fata celor de la CSM Bucuresti, cu 33-31, la capatul unui meci cu patru reprize de prelungiri.

SCM Rm.Valcea este noul lider in handbalul feminin romanesc si singura formatie ramasa cu punctaj maxim.

CSM Bucuresti a coborat pe locul al treilea, intre cele doua rivale fiind Magura Cisnadie.