Handbal

SCM Craiova pierde prima mansa a finalei Cupei EHF

Sursă foto: twitter.com/NORhandball

Infrangere pentru echipa SCM Craiova, sambata, in fata echipei Vipers Kristiansand, in mansa tur a finalei Cupei EHF disputata in deplasare.

Echipa din Banie a pierdut la patru goluri diferenta, scor 26-22 (12-10), un rezultat care lasa deschisa lupta pentru trofeu in returul de la Craiova.

Un meci controlat de Vipers Kristiansand in prima repriza, in care echipa gazda a condus chiar si la patru goluri diferenta.

Craiova a avut puterea sa revina si la jumatatea reprizei secunde tabela ajunsese din nou in echilibru, scor 16-16, dupa un gol marcat de Cristina Zamfir-Florianu.

Gazdele s-au desprins in final chiar si la cinci goluri diferenta (24-19), iar SCM Craiova n-a facut decat sa limiteze pierderile.

Returul se anunta unul de foc existand o cerere uriasa de bilete, 20.000 de bilete s-ar vinde ca painea calda in masura in care ar exista o astfel de sala in Banie.

SCM Craiova - Vipers Kristiansand se joaca vineri seara de la ora 19:30.