Handbal

Romania pierde amicalul cu Germania

Nationala masculina de handbal a Romaniei a fost invinsa de Germania, marti seara, intr-un meci amical sustinut in deplasare.

Favorita de pe hartie si-a respectat statutul si s-a impus in fata formatiei noastre, cu 30-21, dupa ce la pauza tabela arata 17-9.

Cu exceptia primelor minute cand scorul a ramas in echilibru (2-2, min.3), nemtii au condus in permanenta.

Dupa 5-4 (min.9), 9-6 (min.16) si 15-7 (min.24) s-a intrat la cabine cu 17-9 in favoarea Germaniei.

Lucrurile nu au stat altfel nici dupa pauza, cand diferenta de pe tabela a ajuns la chiar zece goluri diferenta (21-11).

Pregatita de spaniolul Xavier Pascual, nationala Romaniei a revenit la 26-19 si 27-20, insa final nemtii s-au impus la noua goluri diferenta aratandu-ne ca mai avem de lucru pentru a reveni in elita handbalului masculin.