Handbal

Rapid a remizat in deplasare cu Buducnost si urca pe primul loc in Grupa B din Liga Campionilor

Campioana Rapid Bucuresti a terminat la egalitate cu Buducnost Podgorica, scor 30-30, in etapa a patra din Grupa B a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Rapid a fost condusa la pauza cu trei goluri (13-10), dupa ce a condus la un moment dat in prima repriza cu 9-7.

Pe final de meci echipa din Grant a revenit la conducere, scor 30-29.

Buducnost a egalat in extremis prin Pletikosic in ultimele secvente ale partidei, cu zece secunde inaintea epuizarii timpului regulamentar.

Marta Lopez Herrero si Sorina Grozav au fost cele mai bune marcatoare de la Rapid, fiecare cu sapte reusite.

Milena Raicevic s-a remarcat de la Buducnost, cu 12 goluri.

Cu opt puncte in cinci meciuri, Rapid ocupa prima pozitie in Grupa B.