Handbal

Prima infrangere pentru CSM Bucuresti in campionat

Sursă foto: facebook.com/SCMCraiovaHandbalOficial

CSM Bucuresti a suferit, miercuri, prima infrangere in Liga Florilor dupa un an si jumatate.

Campioana Romaniei a fost invinsa in deplasare de SCM Craiova, cu 23-21, la capatul unui meci in care CSM-ul a condus chiar si cu patru goluri diferenta in prima repriza.

Apararea foarte organizata a Craiovei a facut pana la urma diferenta si in final oltencele au sarbatorit un succes urias impotriva echipei care defileaza in campionatul Romaniei.

CSM Bucuresti nu mai pierduse un meci in competitia interna din septembrie 2016, cand s-a inclinat in deplasare cu Dunarea Braila, scor 30-27.

Chiar si asa, CSM Bucuresti ramane pe primul loc la 12 puncte diferenta fata de SCM Craiova.

Ambele echipe vor disputa la finalul saptamanii meciuri europene importante in Rusia.

CSM Bucuresti o intalneste pe Rostov Don in ultima etapa din Liga Campionilor, iar SCM Craiova joaca in sferturile Cupei EHF pe terenul celor de la Lada Togliatti. Rusoaicele au castigat la Craiova, in tur, cu 25-23.