Handbal

Oltchim, victorie muncita cu CSM Bucuresti

Campioana Oltchim Râmnicu Vâlcea s-a impus, duminica, în al treilea meci al sezonului cu 34-25 în fata formatiei CSM Bucuresti.

Echipa din Zavoi a început bine dar, în pofida unui avans de cinci goluri la jumatatea reprizei, CSM Bucuresti a egalat in extremis pana la pauza.

Astfel la cabine cele doua echipe au intrat la egalitate, scor 14-14. Oltchim a fost în grafic în faza de atac, apararea fiind în continuare punctul nevralgic în echipa pregatita de Jakob Vestergaard.

Oltchim a fortat în partea secunda si s-a distantat decisiv pe tabela pentru a treia victorie consecutiva a sezonului.

În alta partida din etapa a 4-a a Ligii Nationale, HC Zalau a învins pe teren propriu echipa CSM Ploiesti, cu 24-14.