23
34
CSM Bucuresti

Asa am trait Vistal Gdynia - CSM Bucuresti

Am transmis live text in aceasta pagina, miercuri de la 21:00, al doilea meci pe care CSM Bucuresti il disputa in grupele Ligii Campionilor la handbal feminin, in deplasare cu formatia poloneza Vistal Gdynia.

22:28

Meciul se incheie cu o aruncare de la 9 metri peste poarta CSM-ului.

53'

Neagu la al zecelea gol din 11 aruncari.

50'

Mehmedovic intercepteaza ideal, gazdele scosesera portarul, dar mingea aruncata din jumatatea noastra de teren intalneste bara.

44'

Bazaliu inscrie cu o aruncare din centru in amenintare de joc pasiv.

40'

Neagu patrunde pe zona centrala si inscrie cu o aruncare la vinclu pentru zece goluri diferenta (22-12).

38'

Eliminare 2 minute

Eliminare primita de Frafjord pentru un fault defensiv. Iordache intra in poarta si mingea aruncata de la 7 metri intalneste bara.

36'

Neagru trimite din succesiva pentru Mehmedovic in extrema stanga, dar muntenegreana rateaza poarta. Ramane 21-12 pentru CSM.

35'

Frafjord rateaza incredibil la o faza unu la unu cu portarita adversa. Recuperam in aparare, dar Hagman rateaza si ea pe contraatac.

33'

Neagu ajunge la 7 goluri in aceasta partida si CSM se distanteaza la zece goluri.

31'

S-a reluat meciul cu CSM in ofensiva.

30'

CSM termina repriza in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Manea. Atac fara portar pentru campioana Romaniei si Neagu inscrie pentru scorul pauzei, 18-9 pentru CSM.

24'

CSM ia distanta pe tabela dupa reusita lui Niombla. Deja sapte goluri in favoarea campioanei Romaniei.

19'

Grubisic blocheaza in extremis o minge la o faza unu contra unu. Mingea ramane la Gdynia, dar portarita CSM-ului blocheaza din nou.

15'

Aruncare de la 7 metri

A treia aruncare de la 7 metri pentru gazde in aceasta partida. Uscinowicz marcheaza de aceasta data (5-8).

14'

Neagu arunca de pe picioare si mareste diferenta la patru goluri.

12'

A doua aruncare de la 7 metri aparata de Grubisic.

12'

Frafjord inscrie pe contraatac si CSM se desprinde la doua goluri.

11'

CSM preia conducerea in premiera dupa aruncarea de la 7 metri transformata de Neagu.

8'

Grubisic apara aruncarea de la 7 metri!

7'

CSM egaleaza de la 1-3 cu doua goluri la rand. Gdynia revine in ofensiva si obtine aruncarea de la 7 metri.

6'

Jorgensen reduce din diferenta cu o aruncare de pe picioare (3-2). Gazdele raman in avantaj.