20
26
Gyor

Asa am trait CSM Bucuresti - Gyor in semifinalele Ligii Campionilor

Sambata de la 16:15 am transmis in aceasta pagina meciul CSM Bucuresti - Gyor, prima dintre semifinalele Final Four-ului Ligii Campionilor de la Budapesta.

17:51

Final de partida. Gyor merge in finala mare a Ligii Campionilor. Pentru al doilea an CSM va disputa meciul pentru locul 3/4.

57'

Neagu arunca in bara si s-a cam terminat. CSM pierde pe teren acest meci la o diferenta de valoare indiscutabila.

52'

Kurtovic inscrie de la 7 metri. Nimic nu e inca pierdut.

51'

Groot inscrie de la 7 metri si CSM incaseaza al patrulea gol consecutiv. De la 16-16 nu am mai marcat deloc.

50'

Jorgensen arunca in bara. Nimic nu merge in aceste momente in jocul CSM-ului.

49'

Mingea ajunge pana in extrema la Hagman, aceasta are suficient spatiu, dar trimite in portar.

48'

Timeout

Johansson incearca sa salveze ce se mai poate salva in minutele ramase.

47'

Aceeasi Neagu arunca peste poarta!

47'

Aruncare de la 7 metri

Neagu nu o poate invinge pe Kiss de la 7 metri. Mingea ramane la CSM.

45'

La jumatatea reprizei Gyor are doua goluri avans. Din pacate n-am reusit sa profitam de sansa pe care am avut-o la 16-16, cand am irosit cu usurinta oportunitatea de a prelua in premiera conducerea.

42'

Kurtovic arunca de pe picioare si egaleaza la 16. Ce aruncare de la mare distanta. Mingea a dat-o pe spate pe Grimsbo. CSM-ul este pe val in aceste momente si domina jocul.

41'

Ratam atacul care ne-ar fi putut aduce la egalitate pentru prima data de la 0-0. Oftedal forteaza in atac si mai avem o sansa.

40'

Se joaca intr-un ritm infernal si Neagu aduce CSM-ul la un gol diferenta (15-16). S-a declansat butonul de panica la Gyor dupa iesirea lui Amorim.

37'

Mehmedovic recupereaza o minge respinsa de portarita adversa la aruncarea lui Neagu si strecoara mingea pe la coltul scurt (13-15).

33'

Marcam prin Jorgensen din extrema dreapta in superioritate numerica (11-13).

31'

Se reia jocul. Jorgensen este plasata in extrema dreapta.

16:55

Pauza in meciul de la Budapesta. CSM va avea atacul in debutul partii secunde.

30'

Repriza se incheie cu o arucnare de la 9 metri blocata de CSM. Intram la cabine cu dezavantaj de doua goluri, dupa o repriza inceputa rau de CSM si care pe parcurs a limitat pierderile.

30'

Timeout

In amenintare de joc pasiv Neagu arunca in bara! Avem si ghinion. Mai sunt 15 secunde, moment in care Martin Ambros solicita time out.

28'

Grubisic e facuta KO de o aruncare in figura de la Amorim. Gyor marcheaza prin Groot de la 7 metri.

28'

Nu se poate asa ceva! Niombla scapa pe contraatac si rateaza singura cu Grimsbo.

27'

Ajunsa surprinzator pe pivot, Curea inscrie pentru 10-11.

26'

Vinclu curat prins de Kurtovic (9-10), dar Gyor marcheaza cu o rapiditate uluitoare. Aproape ca nu apucam sa ocupam pozitii defensive, ca tabela se modifica din nou.

25'

Neagu revine in teren si transforma de la 7 metri. CSM revine la un gol (8-9).

24'

Niombla intra in locul lui Neagu pe inter stanga. Pierdem mingea in atac prin Manea, dar apara Grubisic! Prima parada a meciului pentru poarta noastra.

24'

Ce sansa avem la un contraatac al maghiarelor cu pasa gresita a lui Althaus pentru Gorbicz.

22'

Primul gol marcat de Gullden in acest meci. Gyor repune cu o viteza fantastica.

21'

Oftedal marcheaza cu o usurinta uluitoare, aceasta dupa ce reusita lui Kurtovic nu s-a pus pentru un semicerc.

19'

Eliminare 2 minute

Manea obtine eliminarea lui Groot, prima pentru Gyor in acest meci.

18'

Gol cu sansa marcat de Neagu. Revenim pentru cateva secunde la doua lungimi. Grubisic intra in poarta CSM-ului si incasaseza primul gol. Pana acum poarta n-a scos nimic!

16'

Se schimba jocul si mingea ajunge la Manea care marcheaza.

15'

Kurtovic o faulteaza pe Oftedal si este eliminata. Groot transforma de la 7 metri (3-6).

14'

Intreg jocul CSM-ului este construit pana acum pe aruncarile lui Neagu, insa marcheaza si Kurtovic (3-5) dupa o recuperare.

13'

Groot inscrie golul cinci pentru Gyor si vine timpul de odihna solicitat de Per Johansson.

12'

Mehmedovic recupereaza in defensiva si tot ea inscrie pe contraatac (2-4).

11'

Neagu sparge gheata si marcheaza primul gol pentru CSM in acest meci.

9'

Gullden forteaza in atac si se fluiera fault, Gyor repune rapid si echipa maghiara obtine aruncarea de la 7 metri prin Oftedal. Avem sansa, Gorbicz trimite in bara!

8'

Per Johansson scoate portarul pe faza de atac si introduce un al doilea pivot. Neagu rateaza din nou!

7'

Gyor marcheaza golul trei prin Gorbicz de pe extrema. Neagu se enerveaza, ia o faza pe cont propriu si arunca peste poarta. Inca niciun gol pentru CSM.

5'

Aruncare de la 7 metri ratata de Gullden. Ramane 2-0 pentru Gyor.

3'

Primele doua atacuri pozitionale ratate de CSM.

1'

Amorim deschide scorul cu o aruncare de pe picioare in secunda 35.

1'

Incepe meciul cu Gyor in atac.

16:16

Echipele au fost prezentate, atmosfera este una incendiara. Fanii maghiari, asa cum era de asteptat, sunt majoritari.

16:14

Dc_FT_QWs_AA3_d0

01:42

Meciul dintre CSM si Gyor va fi arbitrat de o brigada din Croatia formata din Dalibor Jurinovic si Marko Mrvica.

01:41

In urma cu doi ani in aceeasi Papp László Sportaréna CSM Bucuresti, echipa debutanta in Final 4, castiga trofeul dupa o finala cu Gyor decisa la aruncarile de departajare.

01:41

Neagu este a doua marcatoare a sezonului inaintea Final 4, cu 101 goluri inscrise.

01:41

Cristina Neagu a fost aleasa in echipa ideala a sezonului in Liga Campionilor pe postul de inter stanga. Gyor are doua reprezentante in cel mai bun "sapte" al sezonului, pe portarita Grimbso si pe puternica Tomori.

01:41

Gyor poate deveni prima echipa care castiga doi ani la rand Final Four-ul Ligii Campionilor.

01:41

Va fi a saptea confruntare in ultimele trei sezoane intre CSM Bucuresti si Gyor, avantajul fiind de partea formatiei maghiare care a obtinut cinci victorii.

01:41

CSM Bucuresti si Gyor se intalnesc pentru a treia oara in acest sezon. In faza grupelor cele doua echipe si-au impartit victoriile pe teren propriu, cu un avantaj la golaveraj pentru campioana Romaniei (28-22 pentru CSM la Bucuresti / 28-24 pentru Gyor pe teren propriu).