24
26
Ungaria

Asa am trait Romania - Ungaria

Duelul orgoliilor la Campionatul European intre Romania si Ungaria, doua echipe fara sanse la calificarea in semifinale. Meciul a fost live text aici, luni seara, dupa 21:30.

Vedeti aici cotele oferite de CASA PARIURILOR pentru Romania - Ungaria

22:57

Final de partida. Ungaria invinge meritat Romania, sa recunoastem, cu 26-24.

58'

Lakatos marcheaza pentru 22-25, dupa ce anterior se fluierase fortare in atac la Buceschi.

55'

Cu cinci minute inaintea finalului Ungaria ne conduce cu doua goluri (22-24). Totul se poate schimba.

52'

Pana la urma Ostase o baga in poarta pentru 21-21.

52'

Rateaza si maghiarele tot de pe extrema dreapta. Revenim in atac.

51'

Incredibila ratare din partea lui Popa de pe extrema! Mingea a iesit in out de margine.

49'

Aruncare de la 7 metri

Neagu rateaza aruncarea de 21-21. Ramane Ungaria in fata pe tabela.

48'

Egalam la 20 prin Laslo, insa imediat Ungaria primeste o aruncare de la 7 metri. Popa a faultat in aparare.

47'

Ostase marcheaza de pe pivot (19-20).

45'

La jumatatea reprizei Ungaria are trei goluri avantaj (18-21), ecart la care Romania a dat cu piciorul in debutul reprizei. Ne amintim de ratarea lui Popa.

44'

Timeout

Burcea opreste jocul dupa ce Ungaria se distanteaza la doua goluri (18-20).

42'

Reactionam rapid prin Neagu care inscrie golul 5 din 9 aruncari.

42'

Ungaria recupereaza in aparare si marcheaza cu pivotul revenind la conducere prin Helembai (17-18).

40'

Se grabeste Neagu si incearca poarta din propriul semicerc de 9 metri. Mingea trece alaturi! De ce asa, Cristina?!

39'

Ungaria ne da gol in inferioritate numerica si pierdem avantajul pe tabela (17-17).

39'

Seraficeanu pune mingea pe transversala. Ratare in superioritate numerica. Ramane 17-16.

37'

Iuganu a faultat pe semicerc si Ungaria are sansa unui gol pe care il aduce Klujber.

36'

Neagu apare la finalizare si inscrie de la 9 metri pentru 17-15.

35'

Dedu, fabuloasa interventie, dar din pacate Popa rateaza de aceasta data din extrema.

34'

Popa inscrie de pe extrema stanga (16-14).

32'

Ostase marcheaza primul gol al partii secunde si avem avantaj (15-13).

30'

Aruncare peste poarta si se termina prima repriza cu Romania in avantaj de un gol (14-13).

30'

Timeout

Ungaria are ultimul atac al reprizei.

30'

Cat ghinion! O faza atat de bine construita cu mingea lui Seraficeanu care incearca din nou bolta de pe extrema. Mingea se duce in bara!

30'

Eliminare 2 minute

Atacam finalul reprizei in superioritate numerica.

29'

Gol anulat la Ostase. A calcat semicercul, dar avem sansa. Atacul Ungariei e blocat de portarita Dedu.

27'

Neagu gaseste aruncarea castigatoare in amenintare de joc pasiv (14-12).

25'

Romania conduce in premiera (13-12) dupa golul lui Ostase de pe pivot.

24'

In cele din urma egalam prin Laslo (12-12).

23'

Seraficeanu cauta coltul lung si trimite pe langa poarta. Ramane 11-12.

23'

Apara Dedu si avem o noua sansa de a egala pe tabela.

22'

Ne grabim pe contraatac si scapam mingea. Laslo i-a trimis in picior lui Seraficeanu. O buna sansa de a egala la 12 ratata de Romania.

20'

Ne mentinem la un gol in coasta Ungariei dupa reusita lui Ostase.

18'

Seraficeanu inscrie de pe extrema cu o bolta peste portarita (8-9).

18'

Nu exista meci fara eliminare la Popa. Aceasta isi lasa din nou echipa si discuta aprins pe margine cu secundul Robert Licu.

14'

Ostase marcheaza pe contraatac. Revenim la doua goluri (5-7).

11'

Ungaria se distanteaza la 7-4 dupa trei goluri la rand.

8'

Aruncare de la 7 metri aparata de Dumanska, dar pe recuperare primim gol de la Klujber.

7'

Egalam Ungaria prin Dinca la capatul unui contraatac (3-3).

6'

Marcam golul doi prin Buceschi (2-3).

4'

Polocoser are nevoie de ingrijiri dupa un tampon de la o adversara.

3'

Primul gol al Romaniei este marcat de Neagu (1-2).

1'

Ungaria marcheaza primul gol pe un contraatac in faza a doua.

1'

Incepe meciul cu Romania in posesie.

13:43

Romania are cel mai slab atac dintre echipele ajunse in grupele principale, cu doar 59 de goluri marcate!

13:42

Romania vine dupa 20-25 cu Croatia, formatie de la care a incasat sapte goluri la rand in prima repriza dupa un inceput promitator de meci.