27
25
Spania

Asa am trait Romania - Spania la Campionatul European

Dupa dusul rece cu Olanda pentru nationala Romaniei nu mai exista alta optiune decat victoria in meciul cu Spania, al doilea in grupele principale la Campionatul European de handbal feminin.

20:27

Final de meci. Romania invinge Spania si face inca un pas spre semifinale.

60'

Avem doua goluri si atacul la intrarea in ultimul minut!

56'

Dedu blocheaza cu piciorul si priveste spre cer. Mingea e la noi!

55'

Florica eliminata si urmeaza doua minute grele.

55'

Neagu arunca in bara si in loc de 25-21 se face 24-22.

53'

Mingea ajunge in extrema la Chiper si ajungem la trei goluri (23-20).

47'

Traim cele mai bune momente ale meciului. Pintea marcheaza pe contraatac pentru 20-17.

47'

Contraatac finalizat de Florica din pasa lunga a Denisei Dedu. Ne distantam la doua goluri (19-17).

47'

Pintea darama ca un tanc doua aparatoare adverse si marcheaza pentru 18-17.

42'

Eliminare la Perianu, dar recuperam in aparare si Florica aduce Romania la conducere pentru prima data (16-15).

41'

Neagu transforma de la 7 metri si suntem la egalitate cu Spania (15-15).

36'

Neagu ne aduce la un gol in spatele Spaniei.

33'

Ne apropiem la un singur gol dupa o patrundere a lui Laslo (12-13).

32'

Dedu apara de la 7 metri si apoi blocheaza din nou.

31'

19:35

Pauza dupa o prima repriza slaba a Romaniei.

24'

Spania profita de doua momente de imprecizie si revine la plus patru (8-12).

20'

Neagu gaseste poarta si ne mai vine culoarea in obraji la 6-8.

18'

Incepe sa se lege jocul Romaniei si punctam pe contraatac prin Florica. Doar trei goluri avans pentru Spania.

17'

Martin eliminata si 7 metri pentru Romania. Marcheaza Neagu si revenim la patru goluri.

15'

In sfarsit Pintea se insurubeaza pe semicercul advers si marcheaza (3-7).

14'

Buceschi inscrie al doilea gol al Romaniei in acest meci.

11'

Nu gasim poarta nici de pe extrema prin Chiper.

10'

Timeout

Incredibil de usor pierdem mingea in atac, Spania inscrie pe contraatac si Ambros Martin solicita timeout la 1-5.

9'

Inca o parada din partea lui Navarro! E tot ce ne mai lipsea, o portarita adversa in mare forma.

7'

Navarro blocheaza aruncarea lui Neagu, apoi se fluiera fault in atac la iberice.

6'

Primim un nou gol si Spania se distanteaza la 4-1. Inca nu am intrat in acest meci.

6'

Interventie uriasa a Denisei Dedu la o faza de contraatac. Martin a tasnit acolo ca o racheta.

5'

Ratam faza de atac, dar ibericele scapa mingea prin Martin si revenim in posesie.