17
28
Rusia

Asa am trait Romania - Rusia la Campionatul Mondial de handbal

Nationala feminina de handbal a Romaniei isi continua drumul la Campionatul Mondial din Japonia. Tricolorele au intalnit Rusia, duminica dimineata de la ora 8:00, in prima partida din grupele principale.

09:26

Final de meci. Rusia invinge Romania. Pentru noi mai raman meciurile cu Suedia si Japonia pentru a ramane in cursa locurilor 7-8.

55'

Ostase marcheaza in sfarsit pentru Romania dupa o serie de opt goluri incasate la rand.

48'

Nici Neagu nu mai gaseste poarta din actiune si ramanem fara gol de minute bune.

47'

Rusia are din nou cinci goluri in fata, cea mai mare diferenta din acest meci.

41'

Dedu arunca din poarta in poarta si egalam la 15 de la -2.

40'

Aruncare de la 7 metri

Neagu ramane la suta la suta de la 7 metri (14-15).

38'

Florica inscrie cu sansa de pe semicerc, dupa ce Neagu trimisese in bara. Recuperare din partea Crinei Pintea.

37'

Excelenta interventie din partea Denisei Dedu.

37'

Pristavita arunca telefonat pe portar si ramane 12-12.

35'

Egalam la 12 prin Polocoser si ramanem in coasta Rusiei.

31'

Debut excelent de repriza secunda pentru Romania. Fetele noastre revin la conducere (11-10).

08:36

Romania revine de la -4 si termina la egalitate cu Rusia dupa primele 30 de minute. Un meci deschis in continuare oricarui rezultat.

30'

Pristavita inscrie la ultima secunda pentru 10-10, scorul pauzei intre Romania si Rusia.

29'

Neagu arunca in bara, mingea ramane la noi si Pristavita rateaza lobul. Ramane Rusia in fata cu 10-9.

29'

Eliminare 2 minute

Vizitiu scoate eliminarea la Frolova.Terminam repriza in superioritate numerica.

28'

Timeout

Ambros Martin opreste meciul dupa doua atacuri la rand irosite de Romania. Un gol avantaj pentru Rusia.

25'

Romania se apropie la un gol (9-10). Ramanem insa in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Polocoser pe faza defensiva.

23'

Cat ghinion! Perianu ia bara la tinta cu o aruncare din jumatatea noastra.

22'

Florica obtine eliminarea lui Managarova. Marcheaza din nou Neagu (7-10).

21'

Neagu ne aduce la 6-9 dupa o aruncare de la 7 metri.

20'

Se grabesc si rusoaicele. Dedu intervine decisiv si avem atacul pozitional.

16'

Vizitiu arunca in vinclu de la 9 metri si recuperam un gol din cele patru diferenta.

15'

Pierdem usor mingea in atac si Rusia ne marcheaza din poarta in poarta prin Sedoykina, portarita. Se face 6-3 pentru Rusia.

13'

Dedu blocheaza aruncarea de la 9 metri. Vyakhireva a fost la finalizare.

12'

Timeout

Ryde opreste meciul dupa o aruncare peste din partea lui Sen.

9'

Sen aduce Rusia in avantaj (4-3) cu o aruncare de la sold.

8'

Conducem pentru doar cateva secunde cu 3-2 dupa golul lui Perianu. Rusia inscrie repede.

6'

Perianu inscrie pentru 2-2 si scapam fara gol pe atacul Rusiei. Un inceput echilibrat de partida.

3'

Marcam primul gol prin Neagu in inferioritate numerica.Rusia ne inscrie rapid pe faza de atac.

1'

A inceput meciul.

02:22

La CM cele doua echipe nu s-au mai intalnit din 2015, cand Rusia invingea Romania, cu 30-27.

02:21

Romania a invins ultima oara Rusia in grupa de calificare la Europeanul din 2018, cu un 26-25 pe teren propriu.

02:21

La Campionatul European din 2018 Rusia a invins Romania, scor 28-22, in cea mai recenta confruntare.

02:20

In ultimele cinci meciuri directe Rusia a castigat de trei ori, Romania s-a impus de doua ori.