28
24
Polonia

Asa am trait Romania - Polonia la Campionatul European

Pentru Romania meciul cu Polonia de sambata, ora 17:00, a fost unul capital in economia calificarii in faza grupelor principale la Campionatul European din Danemarca.

18:28

Final de partida. Victorie mare pentru Romania dupa o revenire fabuloasa in partea secunda.

59'

Gol marcat pe contraatac pentru 27-22. Victoria nu ne mai poate scapa.

58'

Avem trei goluri avans cu doua minute si jumatate ramase pana la final.

54'

Neagu marcheaza si readuce Romania la conducere (22-21).

52'

Nosek si Labuda anuleaza avantajul de doua goluri al Romaniei.

48'

Romania preia conducerea in premiera (20-19) dupa reusite Elizei Buceschi.

45'

La jumatatea reprizei Neagu aduce egalarea pe tabela (18-18).

43'

Iuganu ne aduce la un gol de Polonia. Sunt cele mai bune momente ale Romaniei in acest meci.

41'

Ne apropiem la doua goluri dupa reusitele lui Laslo si Neagu (15-17).

32'

Marcam primul gol al partii secunde prin Laslo.

31'

30'

Neagu marcheaza ultimul gol al reprizei. Romania intra la cabine la patru goluri in spatele Poloniei (11-15).

27'

Marcam al doilea gol consecutiv prin Ostase. Este doar a doua oara in meci cand punctam de doua ori fara sa primim gol.

26'

Aruncare de la 7 metri

Neagu marcheaza din faza fixa.

23'

Doar al doilea gol pentru Neagu (33% eficienta in atac).

21'

Marcam si noi prin Popa dupa minute bune, dar Polonia ne penalizeaza imediat si se mentine diferenta de cinci goluri.

20'

Zych marcheaza pentru 10-6, cea mai mare diferenta de pana acum.

19'

Timeout

Polonia ne conduce din nou cu trei goluri diferenta. Este 9-6 dupa ce polonezele au mai avut 4-1 in debut. Burcea opreste meciul.

17'

A doua oara Neagu nu mai rateaza si inscrie de la 9 metri. E primul ei gol din a patra incercare (25%).

16'

Aruncare a lui Neagu deviata in bara!

14'

Senzational gol marcat de Laslo de pe extrema dreapta. O minge lobata peste portar.

10'

Egalam scorul (4-4) dupa doua goluri la rand marcate de Dinca.

8'

Dinca apare pe pivot si marcheaza golul doi al Romaniei.

7'

Polonia marcheaza golul trei prin Labuda pe contraatac.

6'

Eliminare 2 minute

Popa ne lasa in inferioritate numerica.

4'

Marcam prin Ostase de pe semicerc (1-1).

2'

Primul gol al meciului marcat de Polonia dupa ce noi am ratat cu Neagu pe pozitional.