Romania
31
23
Macedonia de Nord

Romania invinge Macedonia de Nord pentru un loc in grupele principale la Campionatul European

Nationala feminina a Romaniei s-a calificat in grupele principale la Campionatul European dupa o victorie categorica obtinuta in meciul cu Macedonia de Nord, in Grupa C, scor 31-23.

20:31

Cristina Neagu a luat meciul pe cont propriu si a tras echipa dupa ea, cu zece reusite in meciul de miercuri seara. Romania a condus meciul in permanenta si niciun moment nu s-a pus problema invingatoarei.

20:30

Final de partida. Romania invinge la opt goluri diferenta si se califica in grupele principale dupa prima victorie la Campionatul European.

58'

Pintea ia la tinta transversala. Ramane 28-22!

52'

Neagu ajunge la 10 goluri marcate in acest meci.

47'

Pintea se lupta eroic pe semicercul advers si ne duce la sase goluri (24-18).

45'

Cinci goluri avantaj pentru Romania la jumatatea reprizei secunde (23-18).

41'

Eliminare 2 minute

Buceschi se alege cu o eliminare pentru o interventie in aparare.

36'

Macedonia de Nord marcheaza primul gol din a doua repriza dupa sase minute!

35'

Patru goluri diferenta pentru prima data in meci (16-12). Aruncare a lui Grozav aproape de vinclu.

34'

Neagu ia o faza pe cont propriu si marcheaza pentru 15-12.

31'

Pintea rateaza de pe pivot singura cu portarita adversa.

19:45

Neagu a incheiat prima repriza cu 6 goluri, urmata de Tanasie si Seraficeanu (2).

19:39

Meciul ramane deschis oricarui rezultat pentru ultimele 30 de minute de joc efectiv.

19:39

Romania a condus cu 11-8 si 12-9 spre finalul primei reprize.

19:38

Se incheie in cele din urma prima repriza. Romania intra la cabine cu un gol avantaj (13-12).

23'

Marcam prin Tanasie in inferioritate numerica, dupa ce Neagu fusese eliminata.

22'

Ajungem la cea mai mare diferenta de pana acum, 3 goluri! A marcat Ostase pentru 11-8.

21'

Tanasie marcheaza golul prin care Romania se desprinde la 10-8.

17'

Neagu ajunge la 6 goluri din 7 aruncari (8-7).

14'

Neagu aduce egalarea cu al treilea sau gol din meci (4-4).

7'

Romania se desprinde pe tabela (3-1) dupa reusita lui Seraficeanu.

5'

Neagu ia la tinta incheietura barelor cu o aruncare de la peste 9 metri. Ramane 1-1.

3'

Primul gol al meciului e marcat de Neagu.

2'

O jucatoare a Macedoniei de Nord se accidenteaza pe faza de atac si e scoasa pe brate in afara terenului.