22
20
Kazahstan

Asa am trait Romania - Kazahstan la Campionatul Mondial de handbal feminin

Romania a sustinut, marti, de la ora 12:00, al treilea meci la Campionatul Mondial din Japonia.

13:25

Final de meci. Romania castiga greu, cu 22-20.

60'

Dache intra in inter stanga si marcheaza pentru 22-20. Am castigat, dar o facem chinuit si rusinos.

59'

Ce sansa pe noi! Adversarele scapa mingea pe atac si recuperam prin Pintea.

59'

Timeout

Antrenorul Kazahstanului explica schema prin care spera sa ne egaleze pe tabela.

58'

Udristoiu arunca pe langa poarta si Kazahstan ne poate egala cu un minut pana la final.

56'

Traim periculos acest final de meci. Kazahstan ne sufla in ceafa, iar noi suntem in continuare fara Neagu macinand in gol.

54'

Avem sansa la aruncarea Alexandrovei. Mingea loveste bara.

51'

Aruncare pe langa poarta dupa un atac in care am scos portarul. Ramane 20-17 pentru Romania cu 9 minute inaintea finalului.

50'

Dumanska intra in poarta si are o interventie salvatoare la 20-16 in inferioritate numerica.

49'

Eliminare 2 minute

Zamfirescu eliminata pentru un fault in aparare.

44'

Incredibil rateaza acum Udristoiu pe contraatac. A tras in bara!

44'

Dedu blocheaza o aruncare, lansare lunga pentru Udristoiu si gol din cadere (18-15).

43'

Aruncare de la 7 metri

Udristoiu obtine faultul si eliminarea unei adversare. Pintea face 17-15.

42'

Timeout

Tomas Ryde opreste meciul intr-un moment de criza. Romania mai pastreaza nu gol (16-15), iar Neagu e surprinsa cum ii explica suedezului ce trebuie sa le explice jucatoarelor din teren. ”Nu suntem deloc active in aparare, stati, stati si asta se simte. Hai, capul sus”, este indemnul Cristinei Neagu la margine.

41'

Kazahstan vine la 16-14 si noi ratam inca o data. Acum Udristoiu s-a impiedicat in propriul dribling.

40'

Polocoser se intrece in ratari si o face mare pe portarita adversa.

38'

Kazahstan se apropie la trei goluri (16-13). Ambele echipe au marcat de cate doua ori in aceasta parte secunda.

36'

Primul gol al Kazahstanului la sase minute dupa inceputul reprizei a doua.

34'

Iuganu si Zamfirescu marcheaza golurile Romaniei in aceasta repriza. Doua jucatoare care n-au bifat niciun minut in prima parte.

31'

Incepe repriza a doua.

12:38

Romania intra cu 14-11 la cabine.

28'

Pristavita inscrie pentru 13-10 dupa minute bune.

26'

Pristavita obtine cu greu faultul pe semicerc la un atac in inferioritate numerica. Vizitiu arunca direct in portarita Davidova!

25'

Pentru prima data in acest meci Kazahstan marcheaza de trei ori fara sa primeasca vreun gol. Se strange scorul la 12-10.

22'

Timeout

Tomas Ryde solicita timp de odihna la 11-7 cu mai putin de zece minute inaintea pauzei.

20'

Al treilea gol pentru Seraficeanu de pe extrema dreapta. Pintea ramane golgetera intalnirii, cu 4 reusite pana acum.

17'

Trei goluri la rand pe contraatac si ne distantam la 9-4.

14'

Primul gol si pentru extrema dreapta Udristoiu. Ne distantam la 6-2.

12'

Perianu inscrie al doilea gol in acest meci (5-2). Camerele l-au surprins in tribuna si pe Alexandru Dedu, presedintele FRH.

9'

Pintea duce la capat un contraatac si ajunge la cota 3 reusite din tot atatea aruncari (4-2).

8'

Avem patru ratari in situatii de unu la unu cu portarul in primele 8 minute!

8'

Inca un contraatac ratat de Romanai si Kazahstan ne inscrie de pe semicerc. Se strange scorul (3-2).

7'

Florica lansata pe contraatac rateaza singura cu portarul advers. Foarte buna pasa de la Ciuca.

5'

Ciuca (19 ani) incaseaza primul gol. Aruncare pe coltul scurt si mingea intra dupa ce loveste mai intai bara.

3'

Perianu face 2-0 dintr-o aruncare de la 7 metri.

2'

Deschidem scorul prin Pintea pe contraatac. Neagu deocamdata pe banca.

1'

A inceput meciul cu Romania in atac.

11:38

Kazahstan a pierdut ambele dispute de pana acum: 15-39 cu Ungaria si 21-30 cu Muntenegru.

11:37

In primele doua meciuri Romania a obtinut urmatoarele rezultate: 16-31 cu Spania si 29-24 cu Senegal.