19
22
Germania

Asa am trait Romania - Germania la Campionatul European

Nationala feminina de handbal a Romaniei a debutat la Campionatul European impotriva Germaniei. Meciul va fi live text in aceasta pagina, joi, dupa ora 19:00.

Vedeti aici cotele oferite de CASA PARIURILOR pentru meciul Romania - Germania

20:27

Final de partida. Romania pierde primul meci la Campionatul European.

58'

Seraficeanu eliminata dupa o faza pe care n-a inteles-o nimeni in afara celor doua arbitre din Franta.

54'

Neagu ne readuce la doua goluri de Germania (18-20).

54'

Subtirica obtine 7 metri si eliminarea adversarei.

53'

Iuganu marcheaza pentru Romania dupa o perioada de 10 minute fara gol!

44'

Aruncare de la 7 metri

Dumanska apara de la 7 metri. Mingea ramane la nemtoaice care marcheaza din actiune.

43'

La prima atingere de minge Subtirica marcheaza de pe pivot. Neagu aruncase in bara!

42'

Laslo rateaza pe contraatac dupa o recuperare in defensiva.

39'

Ostase rateaza de pe semicerc si ratam sansa de a conduce in premiera! Ce pacat!

36'

Romania egaleaza (14-14) dupa 36 de minute dupa o noua serie de patru goluri la rand.

34'

Neagu arunca cu pamantul si ne aduce la un gol diferenta de Germania (13-14).

31'

Incepe repriza a doua cu Germania in atac.

19:36

Germania conduce cu trei goluri la pauza (13-10), dupa ce am incasat din 7 metri un gol validat la ultima faza. Romania a avut doua aruncari de la 7 metri ratate.

30'

Laslo patrunde pe centru in dubla superioritate numerica si ne apropiem din nou la doua goluri (10-12).

29'

A doua aruncare de la 7 metri ratata de Romania in aceasta repriza. Buceschi a trimis in bara.

28'

Neagu arunca in criza de timp si e blocata. Germania are trei goluri avantaj.

25'

Dinca recupereaza in aparare si marcheaza pe contraatac (9-11).

24'

Neagu rateaza singura cu portarita adversa dupa o patrundere pe semicerc.

22'

Buceschi din nou cu gol. Ramanem la doua lungimi de Germania (8-10).

18'

Buceschi marcheaza pentru 6-8 cu o aruncare de la sold.

16'

Aruncare de la 7 metri ratata de nemtoaice. Ramane 5-8.

15'

Neagu marcheaza primul sau gol cu o aruncare in forta cu bara (5-8). Timeout cerut de antrenorul Germaniei.

14'

Buceschi reduce ecartul la patru goluri cu o aruncare de pe inter dreapta (4-8).

13'

Romania inscrie din nou cu pivotul, de aceasta data Dindiligan a scuturat plasa (3-8).

11'

Primul gol si pentru Laslo (2-7).

8'

Timeout

Bogdan Burcea opreste jocul dupa un inceput slab al Romaniei.

7'

Ostase marcheaza de pe pivot primul gol al Romaniei (1-4).

5'

Buceschi obtine aruncarea de la 7 metri pe care o rateaza Neagu. Aruncare pe langa poarta.

4'

Inca un atac irosit de Romania. Berger face 2-0 pentru Germania.

2'

Germania deschide scorul prin Bolke.

0'

Romania a avut lovitura de incepere a partidei.

13:42

Ultimele dueluri directe cu nemțoaicele: CE 2018 / Germania-România 24-29 CE 2016 / Germania-România 22-23 CM 2013 / Germania-România 26-23

11:40

Partida se disputa la Kolding (Danemarca). Initial meciurile din grupa Romaniei ar fi trebuit sa aiba loc la Trondheim, in Norvegia. Tara Fiordurilor s-a retras din co-organizare din cauza pandemiei de coronavirus.

11:39

Meciul va fi arbitrat de celebrele surori Charlotte si Julie Bonaventura din Franta.