17
26
Franta

Asa am trait Romania - Franta

Romania incheie Grupa A la Campionatul Mondial de handbal feminin impotriva Frantei dupa patru victorii la rand. O vom obtine si pe a cincea? Indiferent de rezultat Romania nu poate pierde primul loc in clasament. Click aici pentru live video legal.

Cum arata clasamentul inaintea ultimelor meciuri din Grupa A:

Programul meciurilor de vineri:

Angola - Paraguay (ambele echipe eliminate deja)
Romania - Franta (19:00)
Spania - Slovenia (21:00)

20:26

Final de partida. Romania pierde primul meci la Campionatul Mondial, dar incheie Grupa A pe primul loc.

52'

Marcam doua goluri la rand, ceea ce nu s-a mai intamplat din debutul partidei.

50'

Jucam 7 contra 6 pe faza de atac prin scoaterea portarului, strategie care deocamdata se dovedesta ineficienta.

46'

Dragut se inalta la 9 metri si inscrie cu o aruncare in forta. Intre timp Martin a primit cartonasul galben pe margine din partea brigazii tunisiene.

45'

Ajungem la doua unitati pe tabela in urma reusitei lui Dragut.

43'

Eliminare 2 minute

A doua eliminare pentru Szucs. Motivul este unul cat se poate de bizar: schimbare gresita!

42'

Dragut arunca in bara, mingea ajunge in tribune si e un moment hazliu. Spectatorul roman din spatele portii Frantei ramane cu mingea lipita de palme! :)

37'

Szucs este eliminata si se dicteaza aruncare de la 7 metri. Franta inscrie prin Houette.

36'

Marcam prin Florianu dupa o faza rapida.

35'

Ayglon arunca peste poarta dupa un atac prelungit al frantuzoaicelor.

33'

Dumanska apara unu la unu intr-o situatie de contraatac a Frantei.

31'

Dragut inscrie primul nostru gol in aceasta repriza.

0'

Se reia partida cu Franta in atac.

19:37

Se incheie prima repriza.

25'

Pintea castiga duelul pe semicerc si inscrie fara probleme. Am capatat putina forta in ofensiva prin intrarea lui Pintea.

21'

Dedu apara in situatie unu la unu cu intersul stanga advers. Din pacate nu reusim sa profitam pe faza ofensiva.

20'

Inca un gol marcat de Florianu din 7 metri. Reducem diferenta la patru lungimi.

17'

Florianu marcheaza primul gol al Romaniei dupa mai bine de 10 minute!

16'

Dragut rateaza singura cu portarul, dar se fluiera fault si 7 metri.

16'

Houette inscrie din 7 metri si scorul capata proportii.

13'

Timeout

Ambros Martin opreste jocul si cheama jucatoarele la ordin.

12'

Cinci goluri la rand pentru Franta. Echipa noastra nu reuseste sa opreasca avantul adversarelor dupa un inceput bun de meci.

8'

Franta la conducere in premiera, in timp ce Geiger primeste a doua eliminare in acest meci.

7'

Niakate inscrie si Franta anuleaza avantajul Romaniei cu doua goluri la rand.

6'

Udristoiu strecoara mingea pe la coltul scurt. Inscriu si frantuzoaicele primul lor gol, de asemenea de pe extrema dreapta.

6'

Dedu intervine din nou decisiv si blocheaza pivotul Frantei. Un singur gol marcat pana acum.

4'

Interventie fabuloasa a Denisei Dedu. Din pacate nu reusim sa profitam pe atac.

2'

Aruncare de la 7 metri ratata de Lacraberre.

2'

Geiger este eliminata pentru un fault defensiv. Dumanska se resimte dupa o minge primita in piept.

1'

Aruncare de la 7 metri

Laslo obtine faultul si Udristoiu scutura plasa pentru prima data in acest meci.