20
25
Croatia

Asa am trait Romania - Croatia in grupele principale la Campionatul European

Nationala Romaniei a intalnit Croatia, joi seara, de la 19:15, in primul meci din Grupa Principala II la Campionatul European din Danemarca.

Vedeti aici cotele oferite de CASA PARIURILOR pentru Romania - Croatia

Croatia a ajuns in grupele principale cu victorii pe linie si are patru puncte.

Romania, in schimb, intra fara niciun punct, dupa ce a pierdut cu Germania si Norvegia, de asemenea calificate in aceasta faza a competitiei.

20:40

Se termina meciul. Romania pierde la cinci goluri diferenta si lupta pentru semifinale e oficial incheiata.

57'

Croatia are cinci goluri avantaj cu trei minute inaintea finalului.

45'

La jumatatea reprizei secunde se pastreaza ecartul de patru goluri in favoarea Croatiei.

41'

Buceschi marcheaza din 7 metri. Revenim la -4 pe tabela.

39'

Dedu intervine bine si lansam contraatacul, dar Popa forteaza in atac si pierdem usor posesia.

0'

19:50

Pauza. Croatia intra cu patru goluri avantaj la cabine.

27'

Neagu rateaza o aruncare de la 7 metri.

26'

Reactionam dupa minute bune prin Laslo si oprim seria croatelor.

25'

Sa arunce cineva prosopul. Romania incaseaza al saptelea gol consecutiv!

22'

Croatia preia conducerea pentru prima data dupa al cincilea gol la rand (89)

22'

Patru goluri la rand marcate de Croatia si scorul redevine egal (8-8).

20'

Timeout

Croatia se apropie la un gol diferenta (8-7), moment in care Burcea solicita timeout.

16'

Polocoser marcheaza pentru 7-3, dar imediat croatele replica si reduc din diferenta.

13'

Doua goluri la rand marcate de Ostase ne duc la 5-3 pe tabela.

12'

Dedu apara de la 7 metri.

10'

Eliminare 2 minute

Popa incaseaza prima eliminare a meciului.

9'

Neagu transforma de la 7 metri pentru 4-2 pe tabela.

6'

Preluam conducerea dupa reusita lui Seraficeanu (2-1).

1'

A inceput meciul.

12:17

Meciuri directe

Romania a castigat trei din ultimele patru confruntari directe cu Croatia.

36-33 la CE din 2008

31-22 la CE din 2010

31-26 la CE din 2016.

Singura victorie a Croatiei a fost obtinuta la Mondialul din 2011, cand am pierdut la un gol diferenta, 27-28.

12:11

Rezultatele Croatiei pana la meciul cu Romania:

24-22 cu Ungaria

27-25 cu Olanda

25-24 cu Serbia

Croatia, Ungaria si Olanda au promovat in grupa principala, in timp ce Serbia a parasit competitia la egalitate de puncte cu Ungaria si Olanda. Golaverajul a facut diferenta.