27
28
Cehia

Asa am trait Romania - Cehia in optimile Campionatului Mondial

Calificata de pe primul loc in optimile de finala ale Campionatului Mondial, Romania a intalnit Cehia luni seara de la ora 18:30. Meciul a fost live text in aceasta pagina. Click aici pentru live video.

20:01

Romania pierde cu Cehia si este eliminata! Adio medalie.

60'

Cehia scoate portarul, ne ataca in sapte jucatoare, mingea ajunge in extrema si primim gol. S-a terminat!

60'

Neagu inscrie si inca respiram in acest meci. Timeout cu 10 secunde si cel mai probabil vom avea prelungiri.

60'

Aruncare de la 7 metri pentru Romania cu 14 secunde inaintea finalului.

59'

Aruncare de la 7 metri

Aruncare de la 7 metri pentru Cehia.

59'

Cehia conduce in premiera. Ambros Martin indeamna in continuare la calm.

58'

Prima aruncare a lui Ardean la poarta in minutul 58 si mingea este scoasa de portarita Cehiei.

57'

Ne-a trecut glontul pe la ureche. Aruncare din extrema pe langa poarta. Cehia n-a condus niciodata in acest meci.

55'

Aruncare in bara Buceschi si Cehia ne egaleaza dupa trei goluri la rand. Va fi un final de infarct.

55'

Aruncare pe langa poarta Neagu. Un joc ofensiv limitat aratat de Romania in acest meci.

52'

Buceschi obtine aruncarea de la 7 metri. Neagu inscrie cu pamantul si revenim la trei goluri.

52'

In sfarsit o interventie din poarta. Dumanska a scos cu piciorul.

51'

Udristoiu rateaza de la 7 metri!

51'

Pintea scoate aruncarea de la 7 metri.

50'

Eliminare 2 minute

Eliminare si in tabara Cehiei. Doar a 3-a.

49'

A 9-a eliminare. Buceschi plecase pe banca inainte ca arbitrul sa ridice mana.

48'

Dumanska intra in poarta si ia un gol de la 10 metri. Incredibil de slab procentajul in poarta noastra.

44'

Abia intrata pe teren Florianu este eliminata. A 8-a eliminare impotriva echipei Romaniei din partea arbitrilor germani.

42'

Neagu ne readuce la conducere cu golul 11.

41'

Aruncare in transversala din partea lui Neagu. Cehia vine peste noi si egaleaza (20-20).

40'

Dedu apara o aruncare de la 7 metri.

39'

Inca o eliminare, a sasea. Dragut trimisa pe banca.

39'

Neagu arunca pe langa poarta la o faza in care am jucat fara pivot in teren.

38'

Dragut arunca de la 10 metri peste poarta.

38'

Dedu face figuratie in poarta si Cehia revine la un gol pe tabela.

37'

Neagu rateaza prima aruncare de la 7 metri a meciului.

34'

Neagu ia faza pe cont propriu si arunca cu furie. Golul 9 din 10 aruncari.

33'

Geiger la a doua eliminare.

33'

Nu se poate asa ceva! Pintea rateaza a doua oara consecutiv din sase metri.

33'

Pintea rateaza incredibil a doua oara singura cu portarul.

31'

Se reia meciul. Cehia ataca cu doi pivoti, dar aruncarea trece deasupra portii.

19:07

Romania intra cu trei goluri avantaj la cabine.

29'

Buceschi inscrie cu sansa, dar primim la fel de repede gol din extrema.

27'

A cincea eliminare in echipa Romaniei. Pintea trimisa afara.

27'

Pasi la Dragut si irosim o noua oportunitate de a pune un gol pe tabela.

26'

Pintea rateaza incredibila singura cu portarul. Cehia revine la trei goluri dupa o reusita norocoasa.

24'

Buceschi eliminata usor pentru o impingere in defensiva.

22'

Dragut marcheaza in inferioritate numerica si avem patru goluri in fata Cehiei.

21'

Minge gresita inexplicabil de Geiger care trimite afara. Mai mult, pe faza defensiva, aceeasi Geiger isi atrage o eliminare.

20'

Geiger ne duce pentru prima data la trei goluri. Se fluiera pasi pe atacul Cehiei si putem profita de situatie.