27
24
Angola

Asa am trait Romania - Angola

Dupa trei victorii la rand si asigurarea calificarii in optimile de finala, Romania a intalnit joi seara Angola live text de la ora 19:00 la Campionatul Mondial din Germania. Click aici pentru video legal.

20:26

Final de meci. Romania castiga la trei goluri diferenta.

59'

Ne aparam fabulos si scapam fara gol la intrarea in ultimele 60 de secunde. Romania are posesia si nu mai poate scapa victoria.

58'

Neagu ia jocul pe cont propriu si ne duce la doua goluri avantaj. Ce jucatoare!

55'

Neagu inscrie cu sansa si suntem din nou la conducere. Doar 4 goluri pentru Cristina pana acum in acest meci.

53'

Recuperam in defensiva si Geiger obtine eliminarea unei adversare.

49'

Marcam prin Buceschi de la 7 metri in inferioritate numerica.

48'

Eliminare 2 minute

Primim gol din 7 metri si mai grav ramanem in inferioritate numerica.

45'

Apara Dumanska! O noua interventie de nota 10 la o aruncare de in extrema.

45'

La jumatatea reprizei secunde Romania egaleaza din nou Angola, care se dusese la doua goluri pe tabela.

39'

Ardean Elisei inscrie cu o aruncare superba la vinclu dintr-un unghi extrem de inchis.

38'

Parada reusita de Dumanska. Avem atacul si sansa egalarii.

35'

Geiger ne mentine in avantaj dupa o super aruncare sub transversala.

32'

Aruncare de la 7 metri

Angola egaleaza din aruncare de la 7 metri.

31'

Udristoiu inscrie cu o aruncare din extrema. Conducem pentru prima data de la 4-3 in prima repriza.

31'

Se reia meciul. Romania are primul atac in partea secunda.

19:35

Cele doua echipe termina la egalitate dupa primele 30 de minute (14-14).

29'

Patru goluri la rand marcate de Romania si scorul redevine egal (13-13).

28'

Romania revine in meci si Neagu ne aduce la un gol de Angola.

27'

Ne apropiem la doua goluri dupa reusita lui Florianu (11-13). Finalul de repriza ne apartine.

24'

Pintea agata o minge pe recuperare si reduce din diferenta. Un gol extrem de important.

24'

Minge scapata de angoleze in atac, plecam pe contraatac in faza a doua, Udristoiu da o pasa joasa pentru Neague. Se fluiera picior!

22'

De aceasta data Neagu prinde poarta, dar respinge portarita Cristina Branko.

21'

Neagu arunca din nou peste poarta. Ramane 11-8 pentru Angola.

19'

Lipsa de inspiratie pe atacul nostru si Neagu arunca peste poarta in disperare de cauza.

17'

Reducem din diferenta prin Neagu de la 7 metri.

16'

Angola ne conduce cu trei goluri diferenta. Nici chiar Dumanska intrata intre buturi nu reuseste sa opreasca ofensiva echipei africane.

14'

Aruncare prin surprindere reusita de Buceschi de la 9 metri.

12'

Pintea rateaza incredibil singura cu portarita adversa. Excelenta schema pusa in practica de Neagu.

12'

Reducem din diferenta prin Ardean Elisei si vom avea superioritate numerica in urmatoarele 2 minute.

10'

Angola inscrie trei goluri la rand si se instaleaza la conducerea meciului.

6'

Dragut prinde curaj si ne readuce la conducere, insa angolezele obtin aruncarea de la 7 metri si egaleaza rapid.

5'

Niciun meci fara aruncare in bara pentru Neagu. La fiecare meci de pana acum lidera echipei noastre a trimis cel putin o data in bara.