Handbal

Asa am trait Oltchim - Randers

Meciul Oltchim-Randers a fost în direct pe Onlinesport.ro de la ora 19:30, iar Oltchim a obtinut a patra victorie consecutiva în Grupa A.

Final: Oltchim - Randers 27-23

60 - Final de partida. Oltchim bate pe Randers si acumuleaza a patra victorie consecutiva în Liga Campionilor.

59 - Neagu marcheaza pentru 26-22 si Oltchim nu mai poate scapa victoria.

59 - Trei goluri avans pentru Oltchim cu 90 de secunde înaintea finalului.

50 - Oltchim face spectacol si Curea marcheaza cu o aruncare pe la spate (20-15).

48 - Neagu o gaseste pe Stanca libera pe pivot si aceasta din urma puncteaza pentru 19-14.

46 - Managarova obtine aruncarea de la 7 metri si galben pentru Dembele. Transforma Bulatovic si se reface diferenta de patru goluri (17-13).

44 - Gol marcat si de Bulatovic. Primul în acest meci. Marcheaza si danezel prin Kristensen (16-12).

43 - Randers marcheaza primul gol dupa 12 minute de dominare totala din partea Oltchimului.

42 - Bradeanu ramâne singura la 9 metri în pozitie centrala si marcheaza pentru 15-11.

42 - Aruncare de la 7 metri ratata de Randers.

40 - Primul gol al meciului marcat de Cristina Neagu din a saptea încercare (14-11).

37 - Un nou gol marcat de Bradeanu si Oltchim pune doua lungimi pe tabela (13-11).

36 - Oltchim se apara mult mai bine în aceasta parte secunda. Cei doi arbitri sloveni îsi atraga antipatia publicului vâlcean din cauza unor ”pasi” nesanctionati la o jucatoare daneza.

33 - Al doilea gol consecutiv marcat de Bradeanu si Oltchim revine la conducere (12-11).

32 - Bradeanu patrunde pe inter stânga si egaleaza la 11.

31 - Randers începe partea secunda în atac si marcheaza un prim gol prin Dalby (10-11).

30 - Final exploziv de repriza. Ungureanu apara o aruncare si o lanseaza pe contraatac pe Manea. Aceasta pivoteaza frumos si marcheaza pentru 10-10 la pauza.

30 - Al patrulea gol marcat de Curea. De aceasta data finalizeaza pe contraatac

29 - Un nou gol marcat de Curea pe extrema stânga (8-10).

27 - Dalby face 9-7 pentru Randers si Oltchim ataca în inferioritate numerica. Atacul vâlcean nu merge deloc în acest meci.

25 - Curea reduce din diferenta de pe extrema stânga.

25 - Randers marcheaza în inferioritate numerica si formatia daneza se duce la doua goluri (6-8).

23 - Prima superioritate numerica pentru Oltchim. Ratam doua atacuri pozitionale la rând.

21 - Scorul redevine egal, 6-6, si Alexandrina Barbosa se resimte dupa un tampon primit din partea aparatoarelor adverse.

19 - Danezele se apropie la un gol (6-5) dupa un contraatac finalizat de Andersen.

14 - Iulia Curea arunca spectaculos de pe extrema stânga si Oltchim se duce la doua lungimi (5-3).

10 - Al doilea gol si pentru Managarova. Oltchim revine la conducere, scor 3-2.

9 - Jacobsson marcheaza al doilea sau gol si scorul redevine egal (2-2).

3 - Managarova egaleaza cu o aruncare de la 6 metri.

2 - Danezele marcheaza primul gol al meciului.

19:32 A început meciul de la Râmnicu Vâlcea.