Handbal

Asa am trait Oltchim - Hypo Viena

Oltchim a debutat în noul sezon al Ligii Campionilor, duminica seara în direct pe Onlinesport.ro de la ora 19, contra formatiei austriece Hypo Viena.

Rezultat final Oltchim - Hypo Viena 30-25

Final de partida. Oltchim câstiga meciul cu Hypo, scor 30-25.

56 - Gol important marcat de Nechita de pe extrema dreapta (29-24). Hypo se apropiase periculos.

54 - Do Nascimento si Acimovic aduc pe Hypo la patru goluri diferenta.

53 - Bulatovic arunca de pe picioare si marcheaza al 10-lea sau gol în acest meci (28-22).

52 - Parada de zile mari a Paulei Ungureanu.

52 - A doua eliminare dictata împotriva Alexandrinei Barbosa.

49 - Pineau trimite în transversala pe contraatac. Manea faulteaza în defensiva, este eliminata 2 minute si Do Nascimento transforma de la 7 metri.

48 - Manea se lupta exemplar la recuperare si scoate o aruncare de la 7 metri. Transforma Bulatovic si scorul se duce la un 27-20 linistitor pentru moment.

47 - Neagu patrunde pe contraatac dupa o minge aparata de Ungureanu si a finalizat cu o aruncare din 9 metri (26-20).

46 - Bradeanu înscrie cu o aruncare spectaculoasa de la 9 metri (25-20).

45 - O noua combinatie Neagu-Manea si scorul se duce la 24-20.

42 - Manea este angajata pe semicerc de Neagu si puncteaza pentru 22-18.

41 - Aruncare de la 7 metri obtinuta de Barbosa. Transforma Bulatovic cu o aruncare printre picioarele lui Blazek (21-17).

40 - Managarova este lansata ideal pe contraatac, ajunge în pozitie de finalizare, dar portarita Blazek apara formidabil.

37 - Barbosa reface pe contraatac diferenta de patru goluri (20-16).

35 - Dubla eliminare pe atacul nostru. Stanca si Acimovic.

34 - Bulatovic intra din nou pe faza de atac. Mingea ajunge pe extrema dreapta la Managarova si aceasta marcheaza pentru 19-15.

31 - Câte un gol de fiecare parte în debutul reprizei secunde. Barbosa pentru noi, Temes pentru Hypo.

30 - Final de repriza.

27 - Barbosa face 14-11 la capatul unui contraatac de manual.

27 - Neagu mimeaza o pasa pentru Barbosa si marcheaza cu o aruncare la coltul lung. Al doilea gol pentru interul nostru.

25 - Stanca marcheaza pentru 12-11 si Acimovic de la oaspete este eliminata 2 minute pentru o lovitura aplicata lui Bulatovic.

24 - Bulatovic readuce Oltchimul la conducere (11-10).

23 - Neagu o angajeaza ideal pe semicercul de 6 metri pe Stanca. Din pacate aceasta trimite în portarita adversa. Hypo egaleaza pe contraatac (10-10).

22 - Rodriguez gaseste prea usor un culoar în apararea noastra si marcheaza fara probleme.

21 - Contraatac finalizat de Managarova si Oltchim are din nou doua lungimi în fata lui Hypo.

20 - Neagu se înalta spectaculos la 9 metri, pluteste peste apararea adversa si marcheaza la vinclu (9-8).

19 - Neagu este trimisa pe teren în aplauzele publicului spectator.

19 - Barbosa o faulteaza în aparare pe Do Nascimento si este eliminata.

18 - Gol si eliminare de 2 minute Bulatovic (8-7). Temes Bernadett este trimisa pe banca pedepselor.

17 - Barbosa readuce Oltchimul în avantaj, scor 7-6. Temes reface rapid echilibrul pe tabela.

16 - Revenim în atac si Nechita obtine la rândul sau aruncarea de la 7 metri.

16 - O data în plus Rodriguez apare la linia de 7 metri, dar trimite peste poarta fata în fata cu Ungureanu.

15 - Rodriguez arunca la vinclu si scorul redevine egal, 6-6.

15 - Aruncare de la 7 metri pentru Hypo în superioritate numerica. Publicul contesta decizia celor doi arbitri.

14 - Navarro apara aruncarea de la 7 metri executata de Barbosa. Moment important la 6-5 pentru Oltchim.

13 - Extrema dreapta Nechita arunca din unghi dar este ghicita de Arenhart.

12 - Acimovic primeste în centru de unde trimite o ghiulea în dreapta lui Navarro.

11 - Cavaleiro o surprinde pe Navarro cu o aruncare sub bara. Nicio sansa pentru portarita noastra. Ne scoate Jovanovic pe atac si se pastreaza ecartul de doua goluri (6-4).

10 - Apara din nou Navarro si Oltchim se poate duce la trei goluri avans pe tabela.

8 - Bradeanu patrunde pe interul dreapta si obtine aruncarea de la 7 metri. Transforma Bulatovic si duce scorul la 5-3.

7 - Manea patrunde în pasi, dar este faultata si Oltchim ramâne în posesie.

5 - Jovanovic arunca superb la coltul scurt si o surprinde pe portarita adversa.

4 - Început echilibrat de partida. Ivanovic rateaza si Hypo are sansa preluarii în premiera a conducerii. Oaspetele scapa mingea în afara terenului si Oltchim revine în atac.

3 - Interventie foarte buna a portaritei iberice Navarro. Aceasta scoate cu un ultim efort de pe linia portii.

2 - Mingea ajunge la Bulatovic si aceasta marcheaza pentru 2-1.

1 - Oltchim deschide scorul prin pivotul Manea.

19:01 A început meciul de la Râmnicu Valcea.