25
22
CSM Bucuresti

Asa am trait Nykobing - CSM Bucuresti

Am transmis live text in aceasta pagina al treilea meci sustinut de CSM Bucuresti in grupele Champions League la handbal feminin.

19:19

Se termina meciul, unul de cosmar pentru CSM Bucuresti.

60'

Gullden arunca peste poarta si meciul e gata.

58'

Incredibil! Se fluiera fault in atac la Neagu.

58'

Iversen inscrie de pe pivot si situatia devine critica pentru CSM dupa acest al treilea gol consecutiv primit (24-22).

57'

Neagu arunca din nou pe langa poarta.

56'

Danezele la conducere dupa aruncarea lui Westberg in vinclu (23-22).

55'

Ratam prin Mehmedovic si mingea iese afara din bara.

55'

Nykobing egaleaza (22-22) dupa una atac dus la limita pasivului.

54'

Aruncare de la 7 metri

Gullden aduce pe CSM la conducere cu al patrulea gol consecutiv.

53'

Tot mai lungi atacurile danezelor si Ungureanu este de netrecut. Thomsen scoate portarul si atacam in superioritate numerica. Manea obtine aruncarea de la 7 metri.

52'

Neagu arunca pe langa poarta si ratam sansa de a prelua conducerea.

51'

Ungureanu blocheaza, dar gazdele arata o imbucuratoare pentru noi criza de idei in atac.

50'

Gullden egaleaza de la 7 metri. Doar a doua aruncare pentru CSM in acest meci (21-21).

50'

Recuperam in aparare si Hagman scoate aruncarea de la 7 metri pe contraatac.

49'

Un gol avans si atacul pentru Nykobing cu 11 minute pana la final.

49'

Timeout

Gullden ne aduce la un gol diferenta si antrenorul gazdelor solicita time-out.

48'

Reducem din diferenta prin Kurtovic. Un gol dupa 7 minute de cosmar pentru ofensiva CSM-ului.

48'

Gazdele se distanteaza pentru a doua oara la trei goluri diferenta dupa un gol cu sansa (21-18).

46'

Ungureanu blocheaza cu piciorul o aruncare de la 9 metri. CSM n-a mai marcat de peste 6 minute.

45'

Gullden se grabeste si arunca peste poarta, danezele rateaza contraatacul. Ramane 20-18.

44'

Bazaliu intra pentru prima data in meci si poate face diferenta.

44'

Timeout

Kristiansen de neoprit si Nykobing se distanteaza la 20-18, moment in care Helle Thomsen solicita timeout.

43'

Incredibila faza! Jorgensen arunca in portarul advers, Neagu recupereaza pe urmarire si trimite in bara. Nu merge jocul CSM-ului.

43'

Nykobing preia conducerea pentru a doua oara in repriza secunda. Kristiansen ajunge la cota 5 goluri.

42'

Neagu arunca peste poarta. Mingea a lovit si bara.

41'

Inca o aruncare de la 7 metri transformata de gazde. Kristiansen ajunge la cota 4 goluri.

40'

Gullden inscrie cu sansa si avem un gol avans. Meciul ramane in echilibru.

38'

Curea inscrie al doilea sau gol si readuce CSM-ul la conducere (17-16).

38'

Aruncare de la 7 metri aparata de Ungureanu, a doua in acest meci.

37'

Doar al doilea gol marcat de Gullden in acest meci si primul din actiune (16-16).

36'

De aceasta data Frafjord rateaza de pe semicerc si Nykobing revine la conducere (16-15) cu o aruncare din extrema.

35'

Ungureanu apara inca o data si Frafjord inscrie in inferioritate numerica (14-15).

33'

Eliminare 2 minute

Udristoiu este eliminata, dar scapam fara gol la primul atac al danezelor. Iese Ungureanu din poarta si intra Hagman pe faza ofensiva.

32'

Irosim primul atac pozitional al reprizei si Nykobing egaleaza prin Kristiansen cu o aruncare de pe picioare (14-14).

0'

S-a reluat meciul cu CSM in ofensiva.

18:28

CSM Bucuresti conduce cu un singur gol diferenta dupa primele 30 de minute.

30'

Mehmedovic inscrie de pe extrema stanga pentru 14-12.

29'

Grubisic intra in poarta CSM-ului, dar nu poate impiedica golul. Gazdele se apropie la un gol cand intram in ultimul minut al primei reprize.

29'

Kurtovic inscrie pentru 13-11 dupa o faza muncita. Jocul se muta la poarta noastra si este 7 metri pentru gazde.

27'

Ungureanu intervine decisiv in aparare si Neagu inscrie pentru 12-10.

27'

Manea inscrie de pe semicerc si CSM conduce in premiera in acest meci, 11-10.

26'

Minge recuperata in defensiva si Hagman scoate prima eliminare din tabara danezelor.

25'

CSM are sansa de a conduce in premiera, insa Neagu arunca pe langa poarta. Ramane 10-10.

23'

Din nou egalitate pe tabela in acest meci extrem de strans. Cea mai grea partida pentru CSM de pana acum in acest sezon.

20'

Primul gol inscris de Neagu in acest meci din a patra incercare. Egalitate pe tabela (8-8).

19'

Hagman inscrie pe contraatac si CSM revine la un gol diferenta. 8-7 pentru gazde.

16'

Nykobing pastreaz doua goluri avans cand am intrat in a doua jumatate a reprizei secunde.