26
31
CSM Bucuresti

Asa am trait Midtjylland - CSM Bucuresti

CSM Bucuresti a intalnit-o in deplasare pe Midtjylland, duminica dupa-amiaza de la ora 16:00, intr-un meci din etapa secunda a grupelor principale in Champions League.

17:29

Final de partida. CSM Bucuresti obtine a doua victorie in grupele principale si acumuleaza 10 puncte in clasament.

56'

Al 10-lea gol inscris de Neagu in acest meci. Cristina a transformat o aruncare de la 7 metri.

54'

Gol cu pivotul inscris de Frafjord din pasa lui Neagu. Cinci goluri avans pentru prima data in acest meci (28-23).

52'

Neagu inscrie in inferioritate numerica pentru 27-23.

51'

Eliminare la Mehmedovic, a cincea impotriva CSM-ului in a doua repriza.

51'

Profitam la maxim de superioritatea numerica si ne distantam la trei goluri, scor 26-23.

49'

Grubisic inscrie din poarta in poarta. Intre timp a fost eliminata si Jacobsen de la CSM.

48'

CSM are un gol avans (24-23) si doua jucatoare in plus pe teren.

43'

Frafjord inscrie cu o aruncare de la 9 metri.

43'

Midtyjlland restabileste egalitatea in partida (21-21). CSM a avut patru goluri avans in mai multe ocazii.

42'

Grubisic apara intr-o situatie de unu la unu cu extrema dreapta adversa. CSM ramane in continuare la conducere cu un gol avans (21-20).

39'

Mehmedovic inscrie cu sansa de pe extrema intr-o situatie de superioritate numerica (21-19).

38'

Neagu inscrie din 7 metri pentru 20-18.

37'

Eliminare 2 minute

Gullden eliminata. 7 metri si Grubisic intra pentru prima data in poarta si o face cu noroc. Apara aruncarea de la 7 metri si CSM ramane in avantaj de un gol (19-18).

35'

Inceputul bun de repriza al danezelor continua si Midtjylland se apropie la un singur gol.

35'

Ungureanu blocheaza o aruncare cu podeaua si pastram avansul de doua goluri.

30'

Neagu inscrie la ultima faza a reprizei, in inferioritate numerica, si stabileste scorul pauzei la 16-12.

28'

Combinatia cu pivotul functioneaza de minune si Manea inscrie pentru 15-11. Sase goluri din cele 15 au fost marcate cu pivotul in aceasta repriza.

25'

Kurtovic duce scorul la 13-8, in timp ce Ungureanu inchide din nou poarta.

20'

CSM se distanteaza la patru goluri dupa golul lui Kurtovic (11-7).

19'

Timeout

Antrenorul gazdelor opreste jocul pentru un timp de odihna.

18'

Neagu o gaseste ideal pe Manea si pivotul CSM-ului inscrie pentru 10-7.

16'

Ungureanu inchide poarta, dar ratam contraatacul cu Frafjord in prim plan.

13'

Hagman obtine aruncarea de la 7 metri si elimianrea lui Bjerregard. Neagu inscris si duce scorul la 8-5.