Handbal

Asa am trait Krim Mercator - CSM Bucuresti in Liga Campionilor

Sursă foto: facebook.com/CSMBOfficial

CSM Bucuresti a intalnit sambata de la ora 18:00 in deplasare pe Krim Mercator, campioana Sloveniei, in a doua partida din grupele principale ale Ligii Campionilor.

FINAL Krim - CSM Bucuresti 21-24

Min.60 - Victorie mare obtinuta de CSM Bucuresti in deplasare. Cu cele doua puncte obtinute in Slovenia campioana Europei ramane in cursa pentru apararea trofeului cucerit in 2016.

Min.52 - Marcam prin Manea de pe pivot intr-o situatie critica pentru echipa noastra. Krim venise la un singur gol diferenta.

Min.45 - Krim marcheaza de pe extrema si ramane in meci. Rosca renunta momentan la timeout.

Min.38 - Gullden ia o actiune pe cont propriu si reface diferenta de cinci goluri (11-16). Krim se apropiase amenintator in debutul reprizei.

18:48 S-a reluat meciul cu o ratare a CSM-ului prin Mehmedovic, prima in acest meci.

18:33 Pauza in meciul de la Ljubljana. Dupa primele 30 de minute CSM Bucuresti conduce cu cinci goluri diferenta.

Min.18 - Fenomenal gol marcat de Mehmedovic cu aruncare la vinclu. Sapte goluri diferenta, cea mai mare diferenta de pana acum (4-11).

Min.13 - Gullden mentine diferenta de cinci goluri pe tabela (3-8).

Min.10 - Primul gol marcat de Krim prin Georgiev pe o greseala a echipei noastre (1-5).

Time Out timpuriu solicitat de antrenorul gazdelor dupa un start fulminant din partea CSM-ului.

Min.7 - Gol din extrema marcat de Mehmedovic, primul pentru ea si al doilea pentru CSM de pe lateralul terenului (0-3).

Min.6 - Ayglon rateaza angajarea pivotului si Krim revine in atac. Conduce CSM cu 2-0 intr-un debut echilibrat de partida.

Min.1  - Gullden deschide scorul din aruncare de la 7 metr.

18:00 A inceput meciul.