26
27
CSM Bucuresti

Asa am trait Ferencvaros - CSM Bucuresti in sferturile Ligii Campionilor

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze ale meciului dintre Ferencvaros si CSM Bucuresti, partida care a contat pentru returul sferturilor din Liga Campionilor.

19:20

Timpul a expirat si CSM Bucuresti incinge hoara victoriei, a calificarii in Final Four.

59'

CSM face spectacol, incearca o aeriana care nu iese de putin, iar Ungureanu blocheaza din nou decisiv. Avem atacul la intrarea in ultimul minut.

58'

Ungureanu recupereaza mingea si avem atacul, doua goluri, cu doua minute pana la final. CSM nu mai poate pierde calificarea in Final Four.

57'

Torstensson obtine aruncarea de la 7 metri. Rateaza de Niombla, care a incercat o bolta. Inca 3 minute si jumatate. Recuperam in aparare!

56'

Aruncare de la 7 metri

Aruncare de la 7 metri aparata de Grubisic.

55'

Mingea se duce pana in extrema la Martin si aceasta inscrie (25-26).

55'

Cinci minute pana la final si egalitate pe tabela (25-25).

54'

Torstensson o baga cu mingea in poarta pe Biro si Snelder trimite in transversala la faza imediat urmatoare.

53'

Rasuflam pe moment usurati dupa golul lui Niombla (23-24).

52'

Biro scoate cu piciorul aruncarea lui Gullden de pe picioare si Ferencvaros ne egaleaza cu opt minute inaintea finalului (23-23).

49'

Timeout

Bazaliu arunca la vinclu si duce scorul la 20-23. CSM se desprinde la trei lungimi, moment in care Gabor Elek isi ia time out.

45'

Se reia in cele din urma meciul dupa cateva minute de intrerupere.

45'

Se arunca cu monede in Paula Ungureanu. Aceasta refuza sa reia jocul. Un observator al EHF incearca sa-i calmeze pe suporterii agresivi.

45'

Jocul este oprit dupa ce Ungureanu acuza probleme la poarta sa, unde ii are in spate pe ultrasii echipei de fotbal Ferencvaros.

45'

Ungureanu intervine din nou decisiv si la cine? La golgetera gazdelor, Jovanovici.

44'

Aruncare de la 7 metri ratata de maghiare. Intra Bazaliu la noi.

43'

Bradeanu arunca in transversala. Ratam in superioritate numerica. Timpul trece in favoarea noastra.

42'

Parada fabuloasa a Paulei Ungureanu! Ramane 20-19 pentru CSM.

42'

Niombla inscrie din cadere si scoate eliminarea unei adversare (19-20).

41'

Timeout

Time out cerut de Per Johansson.

40'

Gullden pierde mingea din dribling si Ferencvaros egaleaza prin Schatzl (19-19).

39'

Ungureanu face liniste in sala maghiara cu o noua interventie. Gullden rateaza pasa pentru Manea.

37'

Fabulos apare Manea in spatele aparatoarelor la o pasa al ui Gullden. CSM la conducere (18-19).

36'

Primul gol pentru Mehmedovic cu o aruncare la vinclu. CSM revine la conducere (17-18).

36'

Eliminare 2 minute

Martin scoate eliminarea lui Snelder, a doua in acest meci pentru olandeza.

35'

Aruncare de la 7 metri obtinuta de Ayglon. Marcheaza Niombla si egaleaza la 17.

33'

Ungureanu blocheaza o aruncare de la 9 metri. Ayglon marcheaza prin surprindere (16-16).

32'

Nu o putem opri pe aceasta Jovanovic, care ajunge la 6 goluri cu o noua aruncare de la distanta (16-15).

31'

Gulden o angajeaza pe Manea si aceasta isi trece in cont primul gol in acest meci (15-15).

31'

S-a reluat meciul cu CSM in atac. Ungureanu a intrat in poarta noastra.

18:24

Jovanovic, cu 5 goluri, este cea mai buna marcatoare a meciului dupa primele 30 de minute. De la CSM s-a remarcat Gullden, cu 4 goluri, jucatoare care a si ratat o aruncare de la 7 metri.

30'

Mehmedovic arunca de pe extrema ultima aruncare a reprizei. Ferencvaros intra la cabine cu avantaj de un gol (15-14).

29'

Grubisic ne salveaza si Gullden egaleaza la 14 dupa o faza luata pe cont propriu.

26'

Niombla transforma de aceasta data de la 7 metri (13-13).

25'

Ayglon este eliminata si gazdele beneficiaza de aruncare de la 7 metri. Kovacsics marcheaza si Ferencvaros conduce doar pentru a doua oara (13-12).

24'

Martin rateaza o aruncare de la 7 metri. A doua in aceasta repriza pentru CSM.

24'

Jovanovic egalaeza la 12, dupa ce Lobach irosise foarte usor un contraatac.

23'

Martin transforma de la 7 metri si readuce CSM-ul in avantaj (11-12).

22'

Lobach obtine aruncarea de la 7 metri la o pasa fabuloasa oferita de Gullden.

22'

Timeout

Per Johansson opreste meciul cand maghiarele au venit la egalitate (11-11).

21'

Gullden rateaza de la 7 metri si scorul ramane 10-11.

18'

Bazaliu intra pe faza ofensiva si la prim aruncare trimite in bara. Mingea ramane la CSM si aceeasi Bazaliu face liniste in sala cu o aruncare in forta (8-10).

17'

Grubisic apara excelenta la o faza unu contra unu. Arbitraj impecabil pana acum.

16'

Minge aruncata in bara de Bradeanu si ramanem cu doua goluri in avantaj (7-9).

15'

Timeout

Martin ajunge la cota 3 goluri si CSM conduce pentru a doua oara cu trei lungimi. Time Out cerut de antrenorul gazdelor la 6-9.

14'

Extrema Curea marcheaza la capatul unui contraatac vijelios dupa o interceptie defensiva. CSM are din nou doua goluri in fata (6-8).

13'

Bradeanu isi face excelent loc si marcheaza. Un gol prin care CSM revine la conducere (6-7).

13'

Jovanovic marcheaza de la 8 metri si Ferencvaros egaleaza in inferioritate numerica (6-6).

12'

Snelder este eliminata, dar din pacate pentru noi Gullden rateaza singura cu portarita adversa!

11'

Doua goluri la rand pentru Ferencvaros, dupa ce echipa noastra a fost penalizata cu joc pasiv, apoi cu o aruncare de la 7 metri (5-6).

9'

Mingea ajunge pe extrema la Martin si aceasta duce diferenta la trei goluri (3-6).

8'

Inca un gol din partea lui Torstensson si CSM-ul se distanteaza la doua goluri (3-5).

7'

Torstensson readuce CSM-ul in avantaj (3-4).

5'

Ferencvaros preia conducerea in premiera (3-2), dar revenim imediat pe tabela prin Martin si egalam.

4'

Gullden readuce CSM-ul in atac, dar Martin rateaza despinderea la o faza singura cu portarita adversa.

3'

Fortare in atac si Grubisici repune mingea in joc. Gullden este aparata, dar CSM ramane in atac si marcheaza primul loc prin Torstensson.