34
22
Vistal Gdynia

Asa am trait CSM Bucuresti - Vistal Gdynia

Am transmis in aceasta pagina meciul CSM Bucuresti - Vistal Gdynia din grupele Champions League la handbal feminin.

17:29

Final de meci. Victorie fara drept de apel pentru CSM.

58'

CSM incheie meciul in inferioritate numerica. Recuperare defensiva si Udristoiu inscrie pe contraatac pentru 33-21.

53'

Interventie salvatoare a Jelenei Grubisic. Scorul ramane 29-20.

51'

Eliminare 2 minute

Ayglon este eliminata 2 minute pentru un fault defensiv.

49'

Jorgensen duce scorul la zece goluri diferenta cu a doua sa reusita in acest meci.

44'

Scorul capata proportii dupa un contraatac finalizat de Curea (24-17).

42'

Aruncare de la 7 metri

Gullden obtine aruncarea de la 7 metri. Inscrie Kurtovic pentru 22-17.

40'

Grubisic incearca o aruncare din poarta in poarta. Mingea intalneste bara!

40'

Faza meciului creata de trioul Bazaliu-Gullden-Frafjord si CSM are patru goluri in fata (21-17).

39'

Aruncare de la 7 metri aparata de Grubisic!

37'

CSM apasa din nou pe acceleratie si diferenta ajunge din nou la trei goluri (19-16).

34'

Curea inscrie de pe extrema stanga primul gol al CSM-ului in aceasta repriza.

32'

Doua goluri la rand primite de CSM in debutul reprizei. Trei atacuri ratate de campioana Romaniei.

0'

16:51 A inceput partea secunda.

16:36

Pauza in meciul din sala Dinamo. Trei goluri avantaj pentru CSM si atacul in debutul partii secunde.

29'

Jacobsen este liminata pentru un fault defensiv.

27'

Gol fantoma marcat de Manea si validat de cele doua arbitre. Mingea a intrat in poarta prin plasa laterala!

26'

Timeout

Gdynia se apropie la un gol diferenta (14-13).Timeout solicitat de Helle Thomsen.

24'

Neagu ajunge la trei goluri din patru aruncari (14-11).

21'

Neagu este anticipata de portarita adversa. Scorul ramane 11-9.

18'

Doua contraatacuri rapide si CSM reface diferenta de trei lungimi. Timeout solicitat de antrenoarea oaspetelor la 11-8.

18'

Gdynia se apropie la un gol diferenta (9-8).

14'

Gullden inscrie spectaculos cu o aruncare de pe picioare (8-5).

12'

Bazaliu inscrie pentru 7-4, cea mai mare diferenta de pana acum.

8'

Gullden transforma de la 7 metri si CSM preia conducerea pentru prima data.

5'

CSM egaleaza prin Kurtovic (2-2).

3'

Primul gol al meciului este marcat de Gdynia. Egalam rapid prin Neagu in inferioritate numerica (1-1).