33
38
Vardar

Asa am trait CSM Bucuresti - Vardar pentru un loc in finala Ligii Campionilor

De la 18:45 am transmis live text in aceasta pagina meciul CSM Bucuresti - Vardar Skopje din semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin.

20:16

Se termina chinul celor de la CSM Bucuresti. Fiesta in tabara lui Vardar pentru calificarea in finala. Suporterii nostri scandeaza "Romania, Romania".

54'

Torstensson inscrie din zona centrala dupa o minge agatata de Ungureanu. Sase goluri pentru Vardar cu sase minute.

52'

Timeout

Per Johansson solicita time out pentru a mai salva ce se mai poate salva, daca se mai poate salva ceva la 26-34.

40'

Niombla ne aduce din nou la 7 goluri de Vardari si suporterii romani din tribuna inca mai spera (20-27).

35'

Aruncare de la 7 metri

Niombla o invinge pe Suslina de la 7 metri si ne apropiem la sapte goluri (16-23).

32'

Doua goluri marcate in inferioritate numerica de Vardar. Noi am marcat o singura data (14-23).

0'

CSM incepe in atac partea secunda si are superioritate numerica in urmatoarele 2 minute. Laynaud apara aruncarea lui Mehmedovic!

19:25

Pauza in a doua semifinala a Ligii Campionilor. Vardar o conduce pe CSM, cu 21-13, dupa o prima repriza de cosmar a echipei noastre.

30'

Martin inscrie la capatul unui contraatac si rusoaica Khmyrova este eliminata pentru o piedica pusa extremei de la CSM.

29'

Primul contraatac pentru CSM dus la finalizare de Niombla (12-20).

28'

Torstensson apare pe al doilea pivot si inscrie pentru 11-20.

28'

Ungureanu respinge una dintre putinele mingi din aceasta repriza si Manea obtine eliminarea lui Damnjanovic. Doar 9 metri pentru CSM.

26'

Torstensson arunca in bara! Nimic nu merge in jocul CSM-ului in aceasta prima repriza. Ramane 20-10 pentru Vardar.

24'

A treia aruncare de la 7 metri pe care CSM o rateaza in aceasta repriza. O facem mare pe aceasta Suslina, care a scos din nou aruncarea Isabellei Gullden.

22'

Martin rateaza de pe extrema in conditiile in care Vardar s-a distantat la zece goluri diferenta (18-8).

20'

In continuare apararea CSM-ului nu reuseste sa se mobilizeze si luam gol dupa gol. A treia minge pierduta usor pe faza de atac si scorul se duce la 16-8 pentru Vardar.

18'

Bradeanu patrunde in forta si obtine aruncarea de la 7 metri. Incredibil! Martin arunca in capul rusoaicei Suslina.

17'

Gullden rateaza de la 7 metri. A incercat o aruncare la brat.

17'

Eliminare 2 minute

Meciul este reluat cu o ratare a celor de la Vardar de pe extrema. Manea obtine aruncarea de la 7 metri si elminarea unei adversare.

16'

Timeout

Jocul este oprit de antrenorul lui Vardar, Aco Stankovic, la 12-7 pentru echipa lui.

14'

Pierdem mingea usor in atac si Herrem marcheaza pe contraatac singura cu Ungureanu (5-11).

13'

Interventie decisiva Ungureanu, CSM porneste pe contraatac si Manea rateaza dupa o recuperare pe semicercul advers (5-9).

12'

Bradeanu scutura plasa cu o aruncare formidabila de la 9 metri. Un gol la vinclu (4-9).

12'

Prima ratare pentru Radicevic de pe extrema. Ramane 9-3 pentru Vardar.

9'

Gullden arunca de pe picioare pentru 2-8, primul gol din actiune pentru CSM.

8'

Scorul capata proportii. Vardar conduce cu 7-1 dupa un inceput extrem de slab al CSM-ului. Ungureanu intra in poarta echipei bucurestene.

6'

Timeout

Radicevic inscrie al doilea gol de pe extrema si Per Johansson opreste meciul cu timeout.

6'

Prima interventie pentru Grubisic in acest meci, dar portarita noastra rateaza pasa spre Gullden.

5'

Torstensson ramane singura pe semicerc si arunca in bara. Mingea ramane la CSM si Lobach nu o poate invinge pe Laynaud.

4'

Slovena Lazovic arunca in vinclu de la peste 9 metri si Vardar se distanteaza la 4-1 pe tabela.

3'

Minge in extrema pana la Radicevic si aceasta inscrie pentru 1-3. Inceput mai bun de meci pentru Vardar.

3'

Gullden inscrie de la 7 metri primul gol al CSM-ului.

1'

Doua goluri intr-un minut pentru Vardar. A fost un fault nesanctionat la Martin pe faza noastra de atac.