29
24
Midtjylland

Asa am trait CSM Bucuresti - Midtjylland

Duminica de la ora 15:45 am transmis live text in aceasta pagina meciul pe care CSM Bucuresti l-a disputat pe teren propriu cu danezele de la Midtjylland, un meci foarte important pentru o pozitie cat mai buna in clasament la finalul fazei grupelor in Liga Campionilor.

17:11

Se termina meciul. Inca o victorie pe teren propriu pentru CSM Bucuresti.

52'

Doua goluri la rand marcate de Manea si CSM se distanteaza la cinci goluri (24-19).

49'

Aruncare de la 7 metri

Inscrie Kurtovic cu o aruncare in dreapta portarul.

48'

Interventia meciului din partea Paulei Ungureanu. Apara la o faza unu contra unu, iar pe contraatac Neagu obtine arucnarea de la 7 metri.

42'

Niombla ia o faza pe cont propriu si inscrie cu o aruncare jos.

40'

A patra bara pentru Neagu in acest meci.

38'

Midtjylland revnie la un gol diferenta dupa mai multe ratari ale echipei noastre (15-14).

37'

Aruncare de la 7 metri ratata de Gullden.

35'

Contraatac ratat acum de Mehmedovic cu aruncare in bara.

33'

Mehmevodic apare ca al doilea pivot si inscrie pentru 15-12.

31'

Se reia meciul cu CSM in ofensiva.

30'

Ungureanu blocheaza ultima aruncare a reprizei si campioana Romaniei intra in avantaj la cabine (13-12).

30'

Aruncare din poarta in poarta si CSM preia conducerea in premiera, dupa ce oaspetele au condus chiar si cu trei goluri.

25'

Neagu arunca spectaculos pentru 10-10. Al treilea sau gol in acest meci.

22'

Oaspetele revin la conducere cu un gol de pe extrema dreapta.

22'

Neagu arunca in forta si nimereste bara. Ramane 8-8.

19'

Hagman inscrie pe contraatac si CSM egaleaza scorul dupa acest al treilea gol consecutiv (8-8).

18'

Gol cu sansa marcat de Kurtovic. Ne apropiem la un singur gol diferenta (7-8).

17'

Mehmedovic arunca in plasa laterala. Manea si Neagu comenteaza de pe margine. Ramane 6-8.

15'

Gullden reduce din diferenta cu o aruncare sub transversala (5-7).

14'

Hagman obtine aruncarea de la 7 metri si eliminarea unei adversare.

12'

Neagu reduce din diferenta (4-7). Ungureanu blocheaza a treia minge in acest meci. Ratam din pacate pe faza ofensiva prin Gullden cu o aruncare previzibila.