26
31
Metz

Asa am trait CSM Bucuresti - Metz in sferturile Ligii Campionilor

Am transmis live text in aceasta pagina, vineri seara, incepand cu ora 19:00, meciul dintre CSM Bucuresti si Metz din turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin.

20:36

Final de partida. Victorie la cinci goluri diferenta pentru Metz la Bucuresti.

48'

CSM da din nou semne de revenire si se apropie la doua goluri diferenta (21-23).

44'

Avem si ghinion! Curea a trimis in bara la o faza din care n-avea voie sa rateze. Raman cinci goluri (18-23).

37'

Metz se desprinde la sase goluri, cea mai mare diferenta din acest meci (13-19).

34'

S-a dat 7 metri si pentru Metz, cu diferenta ca a fost insotita si de eliminare. "Mici" detalii care vor cantari decisiv.

34'

Radicevic arunca in transversala de la 7 metri! N-avem nevoie de aceasta ratare acum.

33'

Omoregie obtine aruncarea de la 7 metri, fara eliminare insa la un branci clar ca lumina zilei.

31'

Lekic marcheaza pentru 12-14, dupa care Grubisic reuseste a cincea parada in acest meci.

19:39

Pauza in Sala Dinamo, unde CSM Bucuresti e condusa cu trei goluri diferenta, 14-11.

29'

Aruncare de la 7 metri

Primim gol din 7 metri si Metz are trei lungimi la intrarea in ultimul minut.

27'

Metz se distanteaza din nou pe tabela, dar aceeasi neobosita pana acum Radicevic mai inscrie o data (9-12).

16'

Recuperam in defensiva si CSM egaleaza printr-o aruncare de la centrul terenului in poarta goala. Sala Dinamo devine un vulcan (6-6).

15'

Ungureanu apara cu piciorul de la 7 metri, o aruncare acordata foarte usor.

14'

CSM se apropie la un gol dupa un inceput dezastruos de partida. Important e ca suntem in meci (5-6).

11'

Incep sa rateze si jucatoarele lui Metz. Campioana Romaniei poate reveni in meci!

10'

A doua eliminare consecutiva dictata impotriva echipei bucurestene. Radicevic i-a loc langa Manea pentru proteste.

9'

Radicevic inscrie din 7 metri pentru CSM.

8'

Oana Manea eliminata, Metz marcheaza golul sase!

7'

Primul gol marcat de CSM in acest meci. Lazovic a miscat tabela!

7'

Metz inscrie golul cinci pe contraatac si cosmarul se adanceste.

4'

Inceput de cosmar pentru CSM Bucuresti. Doua atacuri pozitionale ratate la rand, in timp ce Metz marcheaza de trei ori.

1'

A inceput meciul.

16:46

CSM Bucuresti are cea mai mare medie de varsta din Liga Campionilor, 28.9 ani, in timp ce Metz are a doua cea mai scazuta medie de varsta din competitie, 22.7 ani.

16:45

Metz a venit la Bucuresti dupa doua rezultate negative in competitia interna: 34-34 cu Besancon si 33-36 cu Brest.

16:44

Sezonul precedent CSM Bucuresti a eliminat Metz in aceeasi faza a competitiei, cu 54-48 dupa dubla mansa disputata.

16:43

Doar doua infrangeri a suferit Metz in actualul sezon european, in vreme ce campioana Romaniei a fost invinsa de patru ori.

16:42

CSM Bucuresti a avut un sezon european mai degraba modest, fiind a patra in grupele principale dupa Gyor, Vipers si Ferencvaros.

16:42

Metz a castigat grupa principala din care a facut parte, cu 15 puncte, clasandu-se in fata unor echipe precum Rostov-Don, Buducnost, Odense, Copenhaga si Brest.