Handbal

Asa am trait: CSM Bucuresti - Larvik

CSM Bucuresti a inceput parcursul in grupele principale din Liga Campionilor, vineri seara de la 19:30, pe teren propriu in Sala Polivalenta, contra formatiei norvegiene Larvik. Meciul a fost transmis live text in aceasta pagina. Vedeti aici clasamentul grupei.

FINAL CSM Bucuresti - Larvik 26-26

Min.60 - CSM Bucuresti salveaza in extremis remiza dupa o revenire fabuloasa de la 24-26 cu doua minute pana la final. Un punct care o mentine pe CSM in cursa pentru sferturi.

Min.60 - Niombla egaleaza cu 17 secunde inaintea finalului (26-26). Larvik are ultimul atac dupa time out.

Min.59 - Martin reduce din diferenta la 24-26. Recuperam in aparare si Niombla obtine aruncarea de la 7 metri. Marcheaza Gullden. Un gol de recuperat cu un minut pana la final.

Min.58 - Gol marcat de Stange dupa un atac prelungit al oaspetelor (23-26). Inca doua minute pana la final si Aurelian Rosca se foloseste de ultimul time out.

Min.57 - Mehmedovic rateaza de pe extrema stanga. Unghiul era imposibil si mingea s-a dus paralel cu linia portii.

Min.55 - CSM nu se preda si revine la un gol dupa reusita lui Mehmedovic pe contraatac (23-24).

Min.54 - Stange este eliminata 2 minute si profitam imediat prin Torstensson (22-24).

Min.53 - Ungureanu apara aruncarea de la 9 metri, dar arbitrii intorc faza pentru aparare in semicerc. In cele din urma primim gol si se face 21-24.

Min.51 - Gullden inscrie dintr-un unghi infernal si egalam (21-21).

Min.49 - Incredibila ratare Gullden unu la unu cu Toft! Ramane 20-21, parca a inghetat tabela.

Min.47 - Ayglon arunca mult peste poarta si irosim sansa egalarii.

Min.46 - CSM este pe val in aceste momente si Niombla ne aduce la un gol diferenta (20-21). Time out cerut de antrenorul oaspetelor.

Min.44 - Reducem din diferenta prin Ayglon in inferioritate numerica, apoi Niombla inscrie pe contraatac (17-19).

Min.43 - Frafjord inscrie si scoate eliminarea de 2 minute la Manea (15-19).

Min.42 - Niombla arunca peste poarta intr-un moment care s-ar putea dovedi decisiv. Ramane 15-18.

Min.41 - Ungureanu smulge ropote de aplauze dupa o noua interventie providentiala.

Min.40 - Gullden reduce din diferenta dintr-o aruncare de la 7 metri (15-18). Recuperam in aparare, dar contraatacul devine un atac pozitional.

Min.40 - Momente tensionate in Polivalenta dupa ce arbitrii valideaza un gol al oaspetelor. O fortare evidenta in atac la Breystol trecuta cu vederea. Si in ce moment, la 14-18!

Min.38 - Irosim cu usurinta un atac si in loc sa venim la minus doi pe tabela trebuie sa ne aparam din nou ermetic.

Min.36 - Torestensson reduce din diferenta, dar Larvik scutura rapid plasa prin Breystol (13-17).

20:26 Time out solicitat de Aurelian Rosca la 12-16 pe tabela.

Min.34 - Ungureanu ne scoate dintr-o faza limita unu la unu cu extrema dreapta adversa Koren Rieggelhuth.

Min.33 - Larvik incepe lansat aceasta parte secunda si Kurtovic mareste avantajul echipei norvegiene la trei goluri (12-15).

Min.31 - Ungureanu apara prima aruncare a reprizei si avem sansa egalarii.

20:20 S-a reluat meciul cu Larvik in ofensiva.

Min.30 - Breystol inscrie la ultima faza a primei reprize si Larvik intra la cabine cu avantaj de un gol. CSM Bucuresti a condus la un moment dat chiar cu patru goluri diferenta (9-5, min.19).

Min.29 - Gullden este lasata singura cu Toft pe semicerc si n-avea cum sa rateze de acolo (12-12).

Min.28 - Concurs de aruncari in transversala, cate una la fiecare poarta. Larvik revine la conducere, 11-12, pentru prima data din minutul 7 prin aceeasi Koren.

Min.27 - Ungureanu reuseste sa apere, dar se fluiera 7 metri. Koren inscrie pentru 11-11.

Min.26 - De aceasta data Torstensson nu mai rateaza tinta (11-10).

Min.25 - Larvik egaleaza (10-10) prin Mork. Ratam atacul, dar Ungureanu are o dubla interventie prin care ridica sala in picioare.

Min.24 - Torstensson intra pe faza de atac in locul lui Niombla, dar aruncarea acesteia de la 9 metri este aparata de Toft.

19:56 Aurelian Rosca simte momentul delicat si solicita time-out. Sase minute pana la pauza.

Min.23 - Excelent a pivotat Ayglon pe semicerc. Un gol in inferioritate numerica (10-8).

Min.22 - Larvik se apropie la un singur gol dupa reusita lui Kurtovic. Eliminare Mehmedovic!

Min.21 - Doua ratari consecutive pe atacul nostru. Niombla cu aruncare in portarita Toft si apoi Mehmedovic pe langa poarta.

Min.20 - Al doilea gol la rand primit de CSM. A marcat Koren pentru 9-7.

Min.19 - Patrundere in forta a lui Ayglonn. Gol spectaculos pentru 9-5. Kurtovic reduce insa rapid din diferenta.

Min.18 - Gullden transforma o noua aruncare de la 7 metri si duce scorul la 8-5.

Min.17 - Meciul este reluat cu atacul oaspetelor, apararea noastra incepe sa fie din ce in ce mai precisa si aruncarea se duce peste poarta.

19:48 Primul time out al meciului este cerut de echipa oaspete.

Min.16 - Recuparam mingea in defensiva prin Ayglon si Mehmedovic inscrie pentru 7-5.

Min.15 - Parada a Jelenei Grubisici. Scorul ramane 6-5 si avem atacul pozitional.

Min.14 - Torstensson ia o faza pe cont propriu si scutura plasa pentru 6-4. Cea mai mare diferenta din acest meci.

Min.13 - Aruncare de la 7 metri obtinuta de Manea si transformata de Gullden. CSM la conducere, scor 5-4.

Min.12 - Intrare cu noroc in poarta noastra. Ungureanu vine dupa banca si apara o aruncare de la 7 metri.

Min.11 - Gullden isi asuma prima aruncare la poarta, dar trimite alaturi. Scorul ramane 4-4.

Min.10 - Kurtovic egaleaza pentru Laevik dintr-o faza similara, aruncare de la 7 metri.

Min.9 - Niombla transforma prima aruncare de la 7 metri a meciului si CSM revine la conducere (4-3).

Min.8 - Faza curge frumos pana in extrema si Martin egaleaza cu o aruncare la coltul scurt (3-3).

Min.7 - Este randul nostru sa recuperam o minge in aparare si sa marcam pe contraatac prin Mehmedovic (2-3).

Min.6 - Aceeasi Stange gaseste o bresa in apararea noastra si majoreaza avantajul echipei oaspete. Ratam un nou atac pozitional.

Min.4 - Neintelegere la pasare in echipa noastra si ratam sansa unui contraatac. Larvik recupereaza la centrul terenului si preia conducerea in premiera (1-2) prin Stange.

Min.3 - Superioritate numerica pe atacul nostru dupa eliminarea lui Breystol, dar Torstensson arunca pe langa poarta.

Min.2 - Larvik egaleaza rapid la prima aruncare spre poarta noastra.

Min.1 - Torstensson deschide scorul dupa o excelenta pasa oferita de Gullden pe semicerc.

19:30 A inceput meciul cu CSM in ofensiva cu primul atac pozitional.

19:28 Totul este pregatit aici in Polivalenta bucuresteana dupa intonarea imnului oficial al Ligii Campionilor.

19:25 Incepe prezentarea echipei noastre. Prima care intra in arena este Isabelle Gullden.