30
18
Krim Ljubljana

Asa am trait CSM Bucuresti - Krim in Liga Campionilor

CSM Bucuresti a inceput un nou sezon in Liga Campionilor, sambata seara in Polivalenta, impotriva formatiei Krim Mercator Ljublijana din Slovenia.

21:26

Final de partida. CSM Bucuresti se impune categoric in acest prim meci din Grupa A a Ligii Campionilor.

57'

Timeout

Trei goluri incasate la rand de CSM si antrenoarea "trigroaicelor" solicita timp de odihna.

54'

Aruncare de la 7 metri ratata de Gullden. Prima in acest meci.

52'

Gol inscris de Frafjord de pe semicerc. Scorul capata proportii (28-15).

50'

Gullden duce scorul la 26-15. Nu se mai pune de mult problema invingatoarei in acest meci.

46'

Aruncare de la 7 metri

Tsakalou obtine aruncarea de la 7 metri. Koren arunca in bara si posesia revine CSM-ului.

40'

Mehmedovic eliminata si aruncare de la 7 metri pentru Krim. Inscrie Adler.

37'

Neagu obtine aruncarea de la 7 metri pentru aparare in semicerc. Inscrie Gullden pentru 19-10.

34'

Mehmedovic inscrie in dubla superioritate numerica (17-9).

32'

Atac in superioaritate numerica pentru CSM dupa eliminarea lui Amon.

0'

Ce aruncare cu efect reuseste extrema Hagman! Un gol de generic pentru 23-14.

0'

Al saselea gol inscris de Neagu in acest meci. CSM conduce 21-12.

0'

Despotovic inscrie in inferioritate numerica pentru Krim (15-8).

20:38

CSM intra la cabine cu opt goluri avantaj (15-7).

29'

Gol marcat si de Niombl (15-7). Este a 9-a marcatoare diferita pentru CSM in acest meci.

27'

Eliminare 2 minute

Eliminare in echipa CSM-ului. Bazaliu este trimisa pe banca 2 minute.

25'

Inscrie si Bazaliu primul sau gol in acest meci (14-6).

22'

Antrenorul de la Krim este eliminat 2 minute pentru proteste. In practica o jucatoare a fost obligata sa iasa de pe teren. Intre timp a marcat si extrema Udristoiu pentru 12-5.

22'

Mai si ratam in acest meci. Frafjord fost blocata dupa o pasa a lui Gullden.

19'

Combinatie letala intre Gullden si Neagu, iar aceasta din urma inscrie din aeriana (11-4).

18'

Jocul curge practic intr-o singura directie, iar CSM se distanteaza la 10-4 dupa reusita lui Kurtovic.

17'

Timeout

Hagman scapa pe contraatac si duce scorul la 9 metri. Un prim timeout al meciului cerut de oaspete.

16'

Gullden transform o aruncare de la 7 metri obtinuta de pivotul Frafjord (8-4).

13'

Al treilea gol pentru Neagu si scorul devine 7-4. Un gol in superioritate numerica dupa eliminarea lui Perederiy.

12'

Fabuloasa pasa pe care Neagu i-o ofera pe semicerc lui Mehmedovic pentru 6-3.

11'

Neagu inscrie al doilea sau gol si metine CSM-ul la doua lungimi pe tabela (5-3).

9'

Krim reduce din diferenta pe contraatac prin Baric (4-3).

8'

Neagu inscrie primul ei gol pentru CSM in Liga Campionilor. CSM se distanteaza la 4-2.

7'

Recuperare defensiva si gol pe contraatac marcat de Mehmedovic. Trei goluri la rand pentru CSM (3-2).

6'

CSM-ul egaleaza scorul (2-2) prin Gullden dupa o actiune personala pe zona centrala.

5'

Extrema Hagman inscrie primul gol al CSM-ului in acest sezon de Liga Campionilor (1-2).