28
26
Krim

Asa am trait CSM Bucuresti - Krim

CSM Bucuresti a jucat vineri seara de la 20:00 pe teren propriu cu Krim Mercator Ljubljana un meci la finalul caruia a obtinut calificarea in sferturile Ligii Campionilor. CSM a fost favorita pentru castigarea meciului in fata unei echipe care venea dupa patru infrangeri la rand.

Meciul CSM Bucuresti - Krim este live text in aceasta pagina incepand cu ora 20:00.

21:29

Cu acest succes CSM Bucuresti obtine calificarea in sferturile de finala inaintea ultimului meci din grupa in deplasare cu Esbjerg.

21:28

CSM Bucuresti revine fabulos de la 20-22 in minutul 44 si castiga la mare lupta meciul cu Krim, o contracandidata la un loc in sferturi.

60'

Gullden inscrie pentru 28-25 cu 20 de secunde inaintea finalului.

60'

Timeout

Rosca opreste partida pe atacul nostru pentru o ultima schema. Nu mai putem rata victoria.

59'

Slovenele scapa mingea in atac si Gullden intercepteaza. Publicul este in picioare anticipand victoria.

59'

Ayglon scapa spre poarta si arunca in bara. Suspans maxim aici in Polivalenta!

58'

Cele doua arbitre din Rusia le fac cadou un 7 metri celor de la Krim. Zulic inscrie sub transversala (27-25).

57'

Contraatac ratat incredibil de Curea. A aruncat in bara singura cu portarita adversa!

55'

Aruncare de la 7 metri

Grubisic apara din nou de la 7 metri. De aceasta data a blocat la Omeregie.

55'

Martin arunca in bara si Georgiev obtine 7 metri pentru aruncare in semicerc.

54'

Niombla inscrie pentru 27-23 in amenintare de joc pasiv.

53'

Primul gol marcat de Krim in ultimele opt minute. CSM conduce 26-23 si in mod normal nu trebuie sa piarda victoria.

53'

Gullden o pune in poarta pentru 26-22. Al 9-lea sau gol in acest meci si al saselea consecutiv pentru CSM.

52'

Grubisic ne scoate din nou la aruncarea lui Omoregie. Krim n-a mai marcat de sase minute,

52'

Niombla angajeaza pivotul si Manea nu iarta de acolo (25-22).

51'

Aruncare de la 7 metri aparata de Grubisic. A treia pentru CSM in acest meci.

50'

Manea pierde minge pe pivot si am ratat sansa distantarii la trei goluri.

49'

Martin inscrie din nou pe contraatac dupa o pasa de peste 20 metri oferita de Grubisic (24-22). Publicul e in delir.

49'

Timeout

Uros Bregar simte momentul si opreste meciul.

48'

Martin scapa pe contraatac si marcheaza pentru 23-22. Trei goluri la rand pentru CSM.

47'

CSM egaleaza la 22 prin Torstensson. Gol dupa o patrundere in forta pe centru.

47'

Grubisic apara aruncarea lui Koren si mai avem o sansa.

46'

Gullden rateaza pasa lunga pentru Martin si ratam contraatacul. Ce sansa am avut sa egalam.

45'

CSM revine in atac la 20-22 cu jumatate de repriza pana la final. Apare Curea pe extrema si reducem din diferenta.

44'

Krim se distanteaza la 22-20 in urma unui contraatac pornit de la mingea pierduta de Manea. Degringolada totala in jocul CSM-ului.

43'

Egalam la 20 prin Manea, dar in continuare jocul CSM-ului nu functioneaza asa cum ar trebui.

43'

Krim conduce in premiera in acest meci dupa golul lui Koren (19-20).

42'

Doua aruncari ratate la rand de Mehmedovic si traversam un moment de criza la 19-19.

40'

Torstensson apare la finalizare si inscrie superb de la 9 metri.

40'

Omoregie ajunge la cota trei cu o aruncare in vinclu. Scorul ramane in echilibru (18-18).

39'

Gullden ia jocul pe cont propriu si inscrie pentru 18-17.

39'

Egalitate la 17 dupa golul lui Jericek. Doua goluri marcate de Krim in inferioritate numerica!

38'

Incredibila ratare a lui Mehmedovic de pe extrema si nu reusim sa marcam in superioritate numerica.

37'

Gullden face 17-15 de la 7 metri. Golul cu numarul 7 pentru suedeza.

37'

Mehmedovic scoate 7 metri si eliminarea lui Benko.

36'

Inca o minge pierduta usor de Niombla in atac si Krim se apropie la un gol (16-15).

35'

Recuperam in aparare si Ungureanu o lanseaza pe Manea cu o minge lunga. Aceasta nu poate receptiona si scapa balonul. Krim revine si marcheaza (16-14).

34'

Mehmedovic scapa pe contraatac si inscrie fara probleme (16-13).

34'

La limita pasivului patrunde Jericek si marcheaza pentru 15-13.

33'

Bradeanu apare excelent pe al doilea pivot si inscrie pentru 15-12.

31'

Start de parte secunda. Krim are primul atac pozitional.

20:38

Benko si Milanovic Litre sunt cele mai bune marcatoare de la Krim (3 goluri).

20:38

Marcatoare dupa prima repriza: Gullden (6 goluri), Martin, Niombla si Mehmedovic (2 goluri), Torstensson si Manea (1 gol).

30'

CSM are ultimul atac pozitional al reprizei. Lobach este angajata pe pivot, dar scapa mingea si se termina 14-12.

29'

Incredibila interventie Ungureanu! Apara intr-o faza unu contra unu pe contraatacul oaspetelor.

28'

Ungureanu respinge din cadere si ajunge la opt interventii in aceasta partida. Ramane 14-11 dupa ce Torstensson scapa mingea.

27'

Decizie discutabila a celor doua rusoaice. Dau fortare la patrunderea lui Gullden.

26'

Niombla vrea sa ne contrazica si inscrie spectaculos pentru 14-10.

25'

Ungureanu respinge aruncarea lui Koren, dar Gullden rateaza prima ei aruncare dupa 6/6 pana acum

24'

Litre scoate 7 metri la poarta noastra si Baric o invinge pe Ungureanu (12-10).

23'

Niombla transforma pentru 12-9. Prima ei reusita in acest meci.

23'

Gullden ajunge pe pivot si obtine aruncarea de la 7 metri la pasa lui Torstensson.

22'

Martin scapa pe contraatac si CSM se distanteaza din nou la doua goluri (11-9).

20'

Incredibil cate greseli comite Niombla. De aceasta data ii strica mingea lui Martin la o pasa din spate. Al treilea atac ratat de CSM pe eroarea frantuzoaicei.

20'

Gullden face un meci foarte bun si ajunge la 5 goluri (10-9) dupa o patrundere centrala in prepasiv.

19'

Timeout

Omoregie restabileste egalitatea (9-9), dupa care Aurelian Rosca solicita timp de odihna.

18'

Se joaca din nou la egalitate numerica, dar Niombla greseste o pasa simpla in atac si Krim are sansa egalarii.

17'

Gullden se inalta la 9 metri si reface diferenta de doua goluri (9-7).

16'

Manea inscrie de pe pivot in inferioritate numerica pentru 8-6.

16'

Eliminare 2 minute

Niombla este eliminata si avem dubla inferioritate numerica in acest moment.

15'

Ungureanu apara fabulos in fata lui Milanovic Litre dupa ce ratasem atacul cu Mehmedovic. Suntem in continuare in inferioritate numerica.

14'

Milanovic Litre scoate 7 metri si eliminarea lui Torstensson. Apara Ungureanu aruncarea lui Omoregie.

13'

Ungureanu apara aruncarea de la 7 metri a lui Koren, mingea a revenit slovenei si aceasta a inscris in poarta goala.

12'

Gol superb marcat de Martin cu o bolta de pe extrema dreapta pentru 7-4.

11'

Inscriu si oaspetele prin croata Milanovic Litre (6-4).

11'

Gullden inscrie de la 9 metri pentru 6-3 in amenintare de joc pasiv.

9'

Recuparam in aparare si de aceasta data Mehmedovic nu mai prinde poarta dintr-un unghi infernal.

9'

Martin inscrie din cadere pentru 5-3 intr-un moment de criza in ofensiva CSM-ului.

7'

De aceasta data extrema Benko nu ne mai iarta (4-2). Ratam atacul prin Gullden si Krim ne mai da un gol pe contraatac.

6'

Mehmedovic inscrie de pe extrema stanga pentru 4-1.

5'

Koren marcheaza primul gol al meciului pentru Krim (3-1).

4'

O noua parada a Paulei Ungureanu. Blocheaza spectaculos cu piciorul. Ratam atacul prin Torstensson.

3'

Ayglon avertizata cu cartonas. Extrema Benko arunca peste poarta, CSM revine in atac si Gullden inscrie al doilea sau gol din tot atatea aruncari (3-0).

2'

Ungureanu apara prima aruncare a celor de la Krim si Torstensson scutura plasa pe contraatac.

1'

Gol marcat de Gullden.

1'

Aruncare de la 7 metri obtinuta de Manea si eliminare la Milanovic Litre.

0'

Start de meci. CSM Bucuresti are primul atac pozitional.

19:58

Krim este o fosta castigatoare a Ligii Campionilor in 2001 si 2003. Formatia slovena a mai disputat o semifinala in 2013.

19:56

Jucatoarele de la CSM intra in sala in vacarmul publicului spectator.

19:45

Ultima ora | Line Jorgensen s-a reaccidentat si zilele trecute a suferit o noua interventie chirurgicala. Daneza abia isi prelungise contractul cu CSM Bucuresti. Andrei Luca, managerul celor de la CSM, a spus: "Suntem pusi intr-o situatie dificila, dar ce putem face?"

19:43

CSM Bucuresti a castigat meciul tur cu 24-21. Cu un nou succes in fata celor de la Krim in aceasta seara echipa noastra isi asigura calificarea in sferturi.