28
22
Gyor

Asa am trait CSM Bucuresti - Gyor 28-22 (Final)

Meci cat o finala pentru CSM Bucuresti in prima etapa din faza principala a grupelor Champions League. In Polivalenta bucuresteana vine Gyor, detinatoarea Champions League si echipa pe care CSM a invins-o in finala din 2016.

22:01

Final de meci. CSM castiga la sase goluri diferenta dupa un meci fabulos (28-22).

58'

Frafjord inscrie din pasa lui Neagu in amenintare de joc pasiv (27-22). Tomori arunca peste.

56'

Mehmedovic inscrie spectaculos din pasa aruncata de Neagu peste semicerc (26-21).

54'

Aruncare de la 7 metri obtinuta de Neagu. Marcheaza Gullden si refacem ecartul de cinci goluri (25-20).

53'

Kurtovic inscrie cu o aruncare de pe inter dreapta (24-20). Recuperam mingea in aparare si avem sansa unui nou gol.

52'

Gol norocos marcat de Mork si Gyor vine la trei goluri (23-20).

46'

Niombla intra cu gol (20-15).

45'

Gol din extrema marcat de Hagman. Refacem diferenta de 4 goluri si recuperam in defensiva.

44'

Mehmedovic marcheaza de pe extrema pentru 18-14. Inca un 7 metri transformat de Mork.

42'

Mork reduce din diferenta dintr-o aruncare de la 7 metri.

40'

Trei interventii la rand din partea Paulei Ungureanu. CSM conduce 17-13 dupa reusita lui Kurtovic din extrema dreapta.

37'

CSM se distanteaza la patru goluri dupa golul lui Kurtovic (16-12).

36'

Apara Ungureanu aruncarea lui Bodi de pe extrema.

35'

Ratam desprinderea la patru goluri prin Manea de pe pivot.

34'

Neagu ii rupe gleznele lui Mork pentru un 15-12 spectaculos. Recuperam in defensiva si Hagman scapa pe contraatac. E faultata, dar nu se acorda decat 9 metri.

32'

Kurtovic inscrie pentru 14-11, cea mai mare diferenta din acest meci.

32'

Cate o ratare de ambele parti, Gullden si respectiv Gorbicz.

31'

S-a reluat jocul cu CSM in atac.

30'

Hagman si Kurtovic au marcat pentru 13-11 la pauza. CSM s-a aparat exemplar si s-a desprins in premera la doua goluri.

28'

Neagu inscrie din actiune pentru 11-11. Ne aparam agresiv si blocam atacul oaspetelor finalizat cu aruncarea lui Tomori in blocaj.

27'

Ungureanu blocheaza aruncarea lui Gorbicz venita din extrema stanga pe inter.

26'

Groot eliminata, Neagu rateaza de la 7 metri.

25'

Mork readuce Gyorul la conducere cu al treilea sau gol (10-11).

21'

Ungureanu intervine decisiv la aruncarea lui Mork pe un atac prelungit al oaspetelor.

19'

Kurtovic inscrie cu o super aruncare de la 9 metri pentru 8-8.

17'

Mork inscrie doua goluri la rand si Gyor revine la conducere (6-7). Este randul CSM-ului sa egaleze prin Manea.

16'

La jumatatea reprizei Neagu readuce CSM-ul la conducere (6-5).

13'

Mehmedovic inscrie pentru 5-4 de pe extrema stanga. Oaspetele egaleaza din nou rapid.

12'

Hagman o aduce in premiera pe CSM la conducere (4-3), dar Gyor egaleaza rapid prin Mork din 7 metri.

10'

Grubisic apara o aruncare de la 7 metri. Ramane 3-3.

5'

Neagu executa a doua aruncare de la 7 metri a meciului pentru CSM si marcheaza!

4'

Aruncare de la 7 metri

Aruncare de la 7 metri pentru CSM. Gullden arunca in bara. Ramane 2-0 pentru Gyor.

1'

Tomori marcheaza primul gol al meciului. CSM rateaza primul atac, dar Grubisic are o prima interventie salvatoare.

0'

Tomori restabileste egalitatea cu o aruncare de pe inter stanga (10-10). Ratam prin Neagu in faza urmatoare.