32
27
CSKA Moscova

Asa am trait CSM Bucuresti - CSKA Moscova in sferturile Champions League

Vicecampioana CSM Bucuresti a intalnit-o pe CSKA Moscova in prima mansa a sferturilor din Liga Campionilor la handbal feminin.

• 60' - Se incheie meciul cu o aruncare a Cristinei Neagu in bara. CSM Bucuresti castiga la cinci goluri diferenta, 32-27!
  • 57' - Reusim o faza de toata frumusetea, dar Omoregie trimite in transversala!
  • 57' - Unde am fi fost fara Grubisic in acest meci? Ramane diferenta de cinci goluri cu 3 minute pana la final.
  • 55' - Dembele provoaca aruncarea de la 7 metri. Intra Dedu in poarta, dar primeste gol de la Ristovska.
  • 53' - Neagu ia o faza pe cont propriu la 9 metri si inscrie. Apoi, pe aparare, Grubisic blocheaza mingea!
  • 52' - Pierdem usor mingea in atac, iar pe atacul formatiei oaspete Dmitrieva obtine 7 metri. Ristovska inscrie pentru 28-24!
  • Timeout / Adrian Vasile suna adunarea cand CSKA s-a apropiat la cinci goluri. Jocul CSM-ului sufera pe acest final de partida.
  • 50' - Avem si putina sansa. Bara a tinut cu noi la o faza de contraatac dupa o fortare in atac. Ramanem la 6 goluri in fata (28-22).
  • 46' - Al doilea gol la rand marcat de CSKA prin Gorshkova (27-20). Revenim in atac si obtinem superioritate prin Omoregie. Neagu transforma de la 7 metri.
  • 43' - Aparare in semicerc si Omoregie obtine aruncarea de al 7 metri. Neagu marcheaza doar al treilea sau gol in meci, al doilea de la 7 metri.
  • 41' - Lazovic rateaza la o faza de contraac unu contra unu cu portarul advers. Ramane 25-17.
  • 33' - Aruncare de la 7 metri ratata de Neagu. Mingea s-a dus in transversala. CSKA profita si revine la sase goluri.
  • 30' - Omoregie marcheaza la ultima faza a reprizei si CSM Bucuresti intra cu avantaj de opt goluri la cabina (20-12).
  • 28' - Dembele inscrie si ea pentru 18-10. Antrenoarea formatiei din Rusia si-a pus mainile in sold a neputinta.
  • 27' - O noua interventie din partea Jelenei Grubisic. Pe atac marcam prin pivotul Cvijic pentru cea mai mare diferenta de pana acum (17-10).
  • Timeout / Adrian Vasile opreste meciul pentru ultimele sfaturi in final de repriza.
  • 23' - Se reface diferenta de sase goluri (16-10) dupa un gol marcat de Cvijic pe contraatac.
  • 19' - Perianu, eliminata dupa un blocaj inalt la Dmitrieva. Gol din 7 metri marcat de Ristovska, o macedoneanca.
  • 15' - Primul gol pentru Dembele in acest meci. CSM ramane la cinci reusite in fata (11-6).
  • 13' - Bazaliu ramane pe inter stanga si marcheaza din nou cu o aruncare in forta (9-4).
  • 12' - Ilina intreruper seria CSM-ului cu o aruncare de la 9 metri.
  • Timeout  \ Meciul e oprit de echipa vizitatoare dupa golul de 8-3 marcat de Bazaliu.
  • 10' - A doua reusita la rand pentru Moisa. CSM conduce 7-3. Am marcat doua ori in superioritate.
  • 9' - Moisa inscrie pentru 6-3 de pe extrema. Dmitrieva, eliminata 2 minute.
  • 8' - Neagu rateaza pe atac, dar Grubisic intervine din nou decisiv. Ramane 5-3 si avem posesia.
  • 7' - Pentru prima data CSM se distanteaza la doua goluri (5-3), dupa reusita lui Omoregie.
  • 5' - Neagu inscrie de la 7 metri. Nu s-a pus anterior golul lui Dembele. Asadar, 4-3 pe tabela.
  • 4' - Dembele scapa pe contraatac si marcheaza spectaculos. Grubisic a fost din nou decisiva.
  • 3' - Prima interventie a lui Grubisic in poarta. Neagu rateaza pe contraatac si ramane 3-2.
  • 1' - Pintea marcheaza primul gol al meciului in secunda 34 din pasa lui Neagu.
  • 17:01 A inceput meciul, cu CSM Bucuresti in atac.

Pariati aici pe CSM Bucuresti - CSKA Moscova

In Sala Polivalenta din Capitala vine CSKA Moscova, o debutanta in Champions League la handbal feminin.

Un nume important al sportului din Rusia, dar cunoscut pana acum prin prisma echipei de fotbal.

CSM Bucuresti a castigat doar doua din ultimele sapte meciuri, in timp ce adversara de sambata are o victorie in ultimele trei partide.

"Tigroaicele" au ajuns in sferturi dupa ce au eliminat pe SCM Rm.Valcea in optimile de finala (54-51 la general).

CSKA Moscova a revenit dupa pierderea primei manse cu Krim Mercator din Slovenia si a obtinut calificarea la un gol diferenta (47-46).

Cristina Neagu este golgetera CSM-ului, cu 100 de goluri in 11 partidei, la patru lungimi de Ana Gros de la Brest, cea mai buna marcatoare din Champions League.

CSKA Moscova nu este la prima partida impotriva unei echipe din Romania. Sezonul actual, in faza grupelor, echipa din Rusia a invins pe SCM Rm.Valcea, cu 30-20 si 34-24.