26
20
Buducnost

Asa am trait CSM Bucuresti - Buducnost

Revedeti aici cele mai importante faze ale meciului CSM Bucuresti - Buducnost din finala mica a Ligii Campionilor.

17:45

Final de meci si CSM Bucuresti incheie sezonul european pe locul al treilea.

55'

Ungureanu are o noua interventie salvatoare si tabela ramane 24-17. In mod normal medaliile de bronz apartin CSM-ului.

49'

Fabulos gol marcat de Curea de la jumatatea terenului (23-16).

48'

Martin inscrie spectaculos cu efect din extrema (22-16).

45'

Patrundere fabuloasa a veteranei Bradeanu si aceasta obtine aruncarea de la 7 metri. Gullden inscrie cu podeaua pentru 20-15.

44'

CSM se apara in patru jucatoare si scapam fara gol!

43'

Aruncare de la 7 metri

Gol de la 7 metri marcat de Gullden. CSM reface diferenta de patru goluri (19-15).

40'

Mehmedovic inscrie de pe extrema pentru 18-14.

37'

Al saselea gol in acest meci din sapte aruncari pentru Gullden (16-14).

0'

CSM incepe in ofensiva partea secunda cu o jucatoare in plus pe teren. Manea o deschide pe Martin in extrema si aceasta marcheaza pentru 14-12.

16:53

Final de prima repriza, una in care CSM a condus in permanenta cu doua exceptii, la 2-1 si 3-2 pentru Buducnost. Finalul a apartinut celor de la Buducnost care s-au apropiat la un gol.

28'

CSM primeste doua goluri cu poarta goala si Buducnost revine amenintator pe final de repriza (13-11).

22'

Buducnost se retrage greu dupa o aruncare in bara si Martin inscrie pentru 11-6.

20'

CSM inscrie prin Manea in inferioritate numerica (10-6).

18'

Doua goluri la rand pentru Buducnost si echipa muntenegreana se apropie la trei lungimi (9-6).

16'

Bulatovic arunca in forta de la 9 metri, dar Ungureanu o scoate si pe aceasta. Mingea este respinsa in bara si revine CSM-ului.

15'

Ungureanu are o noua interventie, a sasea minge blocata si sectorul romanesc ii scandeaza numele.

14'

Timeout

Timeout cerut de antrenorul lui Buducnost la 14-9 pentru CSM.

12'

A 5-a interventie pentru Ungureanu in aceasta repriza. In continuare ramane 7-4 pentru CSM.

10'

Actiune personala si gol marcat de Gullden pentru 7-4. CSM domina meciul pana acum.

8'

Niombla patrunde in dribling si marcheaza pentru 6-4. Cea mai mare diferenta de pana acum in favoarea CSM-ului.

7'

Ungureanu scoate cu piciorul unu contra unu cu o adversara ramasa pe semicerc la pasa lui Neagu.

6'

Al treilea gol deja pentru Neagu in acest meci din cele patru marcate de Buducnost (4-4).

6'

Bradeanu inscrie cu sansa si CSM conduce pentru a doua oara (4-3). A mai facut-o in debut la 1-0.

4'

Excelent se infiltreaza Gullden pe pivot si inscrie pentru 3-3.

4'

Neagu inscrie pentru Buducnost in inferioritate numerica (2-3).

3'

Ayglon egaleaza dupa ce Ungureanu a reusit prima interventie in acest meci (2-2).

3'

Primul gol marcat de Neagu cu o aruncare in forta sub bara (1-2).

2'

Bulatovic aduce egalarea dupa o patrundere in forta pe zona centrala (1-1).

1'

Aruncare in bara si CSM are sansa primului gol in acest meci. Torstensson se inalta la 9 metri pe inter stanga si marcheaza (1-0).

0'

Un singur gol diferenta pentru CSM la intrarea in ultimul minut al reprizei (13-12).