Handbal

Dinamo ajunge matematic in primavara europeana a Ligii Campionilor

Echipa masculina de handbal a clubului Dinamo s-a calificat in primavara europeana a Ligii Campionilor fara sa fi suferit vreo infrangere.

"Cainii" au remizat in deplasare cu Kristianstadt din Suedia, scor 29-29, dupa ce la pauza Dinamo avea un avans de patru goluri pe tabela.

Partea secunda a inceput cum nu se poate mai rau pentru Dinamo, formatie care n-a marcat niciun gol vreme de sapte minute.

Gazdele au preluat controlul pe tabela si finalul a fost unul extrem de echilibrat. Dinamo a egalat in ultimul minut si fost salvata de Saeid cu o interventie de zile mari.

Formatia bucuresteana a ratat victoria la ultima faza a meciului prin Moussavi si astfel s-a terminat egal.

Dinamo va juca pentru al doilea an consecutiv in barajul care duce in optimile Champions League.