Handbal

CSM Bucuresti, victorie muncita la Zalau

Sursă foto: facebook.com/CSMBOfficial

Campioanele de la CSM Bucuresti continua cursa spre un nou titlu in Liga Florilor dupa victoria obtinuta, miercuri seara, cu HC Zalau in deplasare.

In pofida scorului final, 30-24, CSM Bucuresti n-a avut o partida usoara, echipa lui Gheorghe Tadici reusind o repriza foarte buna, in care s-a luptat de la egal la egal cu mult mai galonatele adversare.

Zalaul a preluat conducerea pentru prima data in minutul 21, scor 12-11, si a mai condus o data inaintea pauzei. CSM a intrat cu doua goluri avantaj la cabine, 16-14.

Campioanele au facut diferenta in partea secunda, cu Cristina Neagu varf de lance si cea mai buna marcatoare a partidei (9 goluri).

De la gazde s-a remarcat internationala Ana-Maria Dragut (6 goluri).

Pentru CSM Bucuresti aceasta a fost a 11-a victorie din tot atatea meciuri disputate in Liga Florilor. Bucurestencele au un avans de 9 puncte fata de HCM Rm.Valcea in clasament.