Handbal

CSM Bucuresti obtine a doua victorie consecutiva in Liga Campionilor

Vicecampioana Romaniei s-a impus de o maniera categorica in meciul cu Brest Bretagne, scor 33-26, din etapa secunda a Grupei A in Liga Campionilor la handbal feminin.

Doar jumatate de repriza a rezistat formatia gazda in fata "tigroaicelor" conduse de pe margine de Adrian Vasile.

Ultima oara Brest a condus, cu 6-5, in minutul 12, dupa care CSM Bucuresti a pus stapanire pe joc.

Cu sase goluri din tot atatea aruncari, Elizabeth Omoregie a fost cea mai buna marcatoare din tabara CSM-ului.

Cristina Neagu si-a trecut in cont doar doua goluri din cinci aruncari.

De la gazde am remarcat-o pe Djurdjina Jaukovic, cu 7 goluri din 14 aruncari.

Pentru CSM Bucuresti este a doua victorie din tot atatea meciuri disputate in Grupa A. In prima etapa, CSM trecuse pe teren propriu de Krim Ljubljana, cu 30-28.

CSM Bucuresti a avut parte de o deplasare cu peripetii in Franta. In afara zborului pana in capitala Hexagonului, delegatia vicecampioanei Romaniei a parcurs aproximativ 600 de kilometri de la Paris la Brest cu autocarul din cauza unei greve a transportatorilor locali.

Etapa urmatoare, pe 25 septembrie, CSM Bucuresti primeste vizita echipei germane SG BBM Bietigheim.