Handbal

CSM Bucuresti invinsa de Ferencvaros

Echipa CSM Bucuresti a pierdut, sambata, meciul sustinut in deplasare cu Ferencvaros Budapesta, in etapa a 9-a din Grupa A in Liga Campionilor la handbal feminin.

Formatia maghiara s-a impus la patru goluri diferenta, scor 31-27, dupa ce la pauza CSM Bucuresti intrase la cabine cu avantaj de doua goluri, 16-14.

La inceput reprizei secunde vicecampioana Romaniei a avut chiar si trei goluri avantaj pe tabela, 17-14.

Ultima oara CSM Bucuresti a condus, cu 25-24, dupa care Ferencvaros a pus stapanire pe joc si a controlat autoritar finalul.

Etapa urmatoare, pe 16 ianuarie, CSM Bucuresti joaca pe teren propriu cu Vipers Kristiansand.

Victorie pentru Minaur Baia Mare

In prima partida din grupele EHF European League, echipa Minaur Baia Mare s-a impus spectaculos pe teren propriu in fata celor de laStorhamar din Norvegia, cu 33-29.

Din aceeasi grupa mai fac parte Thuringer din Germania si Astrahanochka din Rusia.