Handbal

CSM Bucuresti, a doua infrangere consecutiva in Liga Campionilor. Umilinta pe teren propriu cu Rostov Don

Echipa pregatita de Adrian Vasile a pierdut de o maniera categorica meciul cu Rostov Don, scor 27-30, intr-un meci disputat in Sala Dinamo.

Rostov Don a condus in doua randuri la o diferenta de zece goluri in partea secunda, cu 20-10 si 27-17, astfel ca rezultatul final este unul mincinos in raport cu cele intamplate pe parchet.

CSM Bucuresti a condus o singura data in meci, la 1-0, dupa care echilibrul s-a rupt brusc si echipa vizitatoare s-a distantat rapid la 5-1.

La pauza jucatoarele de la Rostov Don au intrat cu patru goluri avantaj, scor 13-9.

Partea secunda a debutat cu o serie de opt goluri la rand primite de CSM Bucuresti, astfel ca la un moment dat tabela a aratat un neverosimil 22-10 in favoarea echipei Rostov Don.

De la 17-27 jucatoarele de la CSM Bucuresti au avut cea mai buna perioada, recuperand cinci goluri intr-o prima faza.

Pe final de meci si pe fondul relaxarii oaspetelor formatia pregatita de Adrian Vasile a redus din diferenta, astfel ca dupa cele 60 de minute efective tabela a aratat doar 27-30.

Norvegianca Emilie Hegh Arntzen a fost cea mai buna marcatoare pentru CSM Bucuresti, cu 8 goluri din 10 aruncari.

Cristina Neagu a reusit doar doua goluri din noua aruncari.

De la Rostov Don nu mai putin de sase jucatoare au marcat fiecare cate patru goluri. Este vorba de Sen, Frolova, Managarova, Deuna, Kuznetsova si Amorim.