Handbal

MINUT cu MINUT Finala Campionatului Mondial de handbal feminin

Ati urmarit astazi live text de la ora 18:15 finala Campionatului Mondial de handbal feminin dintre Serbia si Brazilia, doua surprize ale turneului final din acest an.

Serbia - Brazilia 20-22

Final de meci. Brazilia este noua campioana mondiala la handbal feminin.

59 - Rodriguez inscrie pentru 22-20, Pecoa apara aruncarea sarboaicelor si meciul este aproape jucat cu mai putin de un minut pana la final.

57 - Lekic egaleaza din 7 metri (20-20) si Brazilia revine in atac in inferioritate numerica. Publicul este in picioare si produce un zgomot infernal. Cu toate acestea Nunes marcheaza pentru 21-20.

56 - Piedade readuce Brazilia in avantaj intr-un final pe muchie de cutit (20-19).

55 - Egalitate la 19 cu cinci minute inaintea finalului. Serbia egaleaza prin extrema stanga Nisavic.

52 - Serbia se apropie la un gol si pune presiune pe Brazilia (19-18).

36 - Doua goluri consecutive marcate de sarboaice si echipa gazda revine in meci. Brazilia conduce 16-13.

34 - Amorim inscrie in inferioritate numerica pentru Brazilia si duce scorul la 15-11.

19:06 S-a reluat jocul cu Serbia in atac. Brazilia conduce dupa primele 30 de minute, cu 13-11.

25 - Brazilia revine la conducere cu cinci minute inaintea pauzei (11-10).

16 - Dupa un inceput dominat de brazilience, Serbia pune stapanire pe joc si se distanteaza la doua goluri pe tabela (8-6).

12 - Serbia conduce in premiera in aceasta finala si Brazilia mai rateaza un atac (6-5).

9 - Damnjanovic restabileste egalitatea (5-5) dupa ce Brazilia a condus cu 4-2 si 5-3.

2 - Silva inscrie primul gol al finalei de pe extrema stanga.

18:16 A inceput finala de la Belgrad cu Brazilia in atac.