Test atletism

Kazahstan revine de la 0-2 cu Polonia si scoate un egal in grupa Romaniei

Surpriza Grupei E a preliminariilor pentru Cupa Mondiala din 2018 s-a produs la Astana, unde echipa gazda Kazahstan a remizat cu Polonia, scor 2-2.

Polonia, una dintre favoritele pentru calificarea la turneul final, a inceput cum nu se poate mai bine si a deschis scorul prin Kapustka in minutul 8.

Lewandowski avea sa majoreze avantajul oaspetilor in minutul 35 dintr-un penalty pe care tot el il obtinuse.

Intre cele doua goluri polonezii au mai avut o bara prin Milik, noul jucator al lui Napoli.

Kazahstan si-a aratat coltii pe finalul primei reprize si a ratat o mare ocazie prin Islamkhan.

In partea secunda gazdele au punctat de doua ori pe tabela prin acelasi Khizhnichenko, un atacant extrem de robust care a inscris doua goluri din interiorul careului mic advers.