US Open

GAME cu GAME US Open: Alexandra Dulgheru - Maria Sharapova

Alexandra Dulgheru si Maria Sharapova au jucat un meci de peste doua ore si jumatate turul 2 al turneului US Open, ultima competitie de Mare Slem.

FINAL Alexandra Dulgheru - Maria Sharapova 6-4, 3-6, 2-6

02:15 Se incheie meciul cu victoria Mariei Sharapova dupa 2 ore si 38 de minute.

02:03 Jocul este reluat cu Sharapova la serviciu si aceasta se apropie la un game de victorie (1-5).

01:58 Dulgheru intrerupe meciul pentru a primi ingrijiri medicale pentru o problema la incheietura mainii drepte. Sharapova mustaceste in scaunul sau si probabil o suspecteaza pe Dulgheru ca de fapt n-are nimic si vrea doar sa rupa ritmul meciului.

01:55 Un game foarte lung pe serviciul Alexandrei Dulgheru. Jucatoarea noastra a salvat mai multe mingi de break. Se joaca de 2 ore si 20 de minute.

01:45 Sharapova mai pune un break deoparte si are prima sansa la victorie servind la 3-0 in decisiv.

01:36 Forehand-ul Sharapovei o surprinde pe Dulgheru si se produce break-ul in decisiv (0-1).

01:33 Trei mingi de break pentru Sharapova in debutul setului decisiv. Toate sunt anulate de Dulgheru care arata o darzenie fantastica.

01:24 Sharapova serveste precis, Dulgheru returneaza in fileu si meciul intra in decisiv cand se implineste o ora si 47 minute de la debutul partidei.

01:20 Ramane in acest set al doilea Dulgheru cu un game alb, primul al sau si doar al doilea al meciului (3-5).

01:11 Sharapova castiga la zero pe serviciul Alexandrei Dulgheru. Este primul game alb al meciului (2-4 in setul doi).

01:01 Dulgheru revine de la 15-30 pe propriul serviciu si egaleaza scorul la 2-2. Sharapova este in cazanul cu presiune intr-un meci de o intensitate fantastica.

00:41 Sharapova are nevoie de sapte minute pentru a-si castiga primul game de serviciu in setul al doilea. Dulgheru a ratat sansa de break.

00:30 Primul set ii revine Alexandrei Dulgheru cu un forehand castigator in lung de linie. 53 de minute intense pentru acest prim act.

00:27 Dulgheru serveste pentru castigarea setului la 5-4.

00:14 Break Dulgheru si jucatoarea noastra preia conducerea (4-3).

00:01 Dulgheru revine de la 0-40 pe serviciul advers si trimite game-ul in prelungiri. Sharapova urca la fileu ajutata si de banda fileului. Se aude pentru prima data un "come on" din partea rusoaicei.

23:57 Dulgheru isi face game-ul de serviciu, game in care a castigat un raliu de 23 de lovituri.

23:51 Break reusit de Dulgheru. Aceasta nu o lasa pe Sharapova sa se desprinda la 3-0, insa important este sa-si faca in continuare serviciul. Un meci intens cu fiecare game de pana acum decis in prelungiri.

23:45 Dulgheru rateaza minge de 1-1, game-ul intra in prelungiri unde Sharapova o forteaza sa greseasca. Break reusit de rusoaica (0-2).

23:36 Incepe meciul cu Sharapova la serviciu.

A treia partida programata pe arena centrala Arthur Ashe le aduce fata in fata pe Alexandra Dulgheru si Maria Sharapova.

Meciul va fi live text in aceasta pagina in jurul orei 23:30. Pana atunci se joaca Tomas Berdych cu Lleyton Hewitt (2-0 la seturi pentru ceh).