Patricia Tig pierde cu Samantha Stosur in sferturi la Madrid. Australianca o intalneste pe Halep (vineri, 21:00)

Patricia Tig a parasit, joi noaptea, turneul de la Madrid in sferturile de finala, fiind invinsa in doua seturi de o jucatoare Samantha Stosur mult mai experimentata. Un fost numar 4 mondial si castigatoare de Grand Slam la US Open in 2011 care se califica in semifinale unde, vineri de la 21:00, o va infrunta pe Simona Halep, singura dintre cele patru jucatoare din Romania ramasa in turneul de la Madrid.
PARIATI PE TENIS! Apasati aici pentru cotele si meciurile de tenis de astazi!

FINAL Patricia Tig - Samantha Stosur 3-6, 4-6

00:15 (4-6) Trei sanse de break irosite de Tig pe propria initiativa. Au fost mingi atacate si care au iesit in afara terenului. La minge de meci pentru adversara Tig incearca o scurta care se opreste in fileu.

23:58 (3-4) Stosur rupe echilibrul in setul secund dupa o disputa echilibrata.

23:27 (3-6) Tig a avut o minge de re-break, anulata de Stosur cu o lovitura lunga care a prins linia din spatele terenului. In cele din urma jucatoarea de la Antipozi inchide primul set.

23:20 (3-5) Break reusit de Stosur si australianca va servi pentru castigarea primului set.

23:09 (2-3) Doua sanse de break ratate de Tig, primele in acest meci.

22:45 A inceput meciul cu Stosur la serviciu.

22:40 Cele doua echipe au iesit la incalzire.

FINAL Sorana Cirstea - Dominika Cibulkova 6-4, 3-6, 3-6

FINAL Simona Halep - Irina Begu 6-3, 0-6, 6-1