Roland Garros

Timea Bacsinszky o elimina pe Eugenie Bouchard dupa o evolutie spectaculoasa a scorului

Victorie in doua seturi, scor 6-4, 6-4, pentru Timea Bacsinszky, a 8-a favorita de la Roland Garros, in fata canadiencei Eugenie Bouchard in turul al doilea.

sursa: twitter.com/tenniscanada

Bouchard a condus cu 4-1 in primul set, dupa care a urmat o serie de zece game-uri la rand obtinute de Bacsinszky.

Jucatoarea din Elvetia a condus cu 6-4 si 5-0 in al doilea set, cand Bouchard s-a trezit ca dintr-un vis urat si a pus la randu-i patru game-uri la rand pe tabela.

Bouchard a fost foarte aproape de un 5-5 in setul al doilea si a avut chiar 40-15 pe serviciul lui Bacsinszky, dar aceasta din urma a obtinut patru puncte la rand si a inchis meciul cu 6-4 in al doilea set.