Roland Garros

Alexandra Dulgheru s-a calificat in turul doi la Roland Garros. Monica Niculescu, eliminata

Ati urmarit la aceasta ora, in deschiderea zilei secunde la Roland Garros, meciurile pe care le-au sustinut jucatoarele Monica Niculescu si Alexandra Dulgheru in primul tur la Grand Slam-ul din capitala Frantei.

FINAL Alexandra Dulgheru - Nicole Gibbs 6-3, 6-1

FINAL Monica Niculescu - Carla Suarez Navarro 2-6, 2-6

Alexandra Dulgheru o intalneste in turul secund pe invingatoarea meciului dintre Alize Cornet si Roberta Vinci. Daca ajunge in turul al 3-lea, Dulgheru are sansa de a o intalni pe Simona Halep.

Halep joaca in turul doi cu Mirijana Lucic-Baroni din Croatia.

13:34 Alexandra Dulgheru s-a calificat in turul secund. Victorie categorica in doua seturi la Nicole Gibbs, scor 6-3, 6-1.

13:30 Monica Niculescu paraseste turneul inca din primul tur dupa o infrangere categorica la Carla Suarez Navarro din Spania, scor 6-2, 6-2.

13:12 Break reusit de Dulgheru si aceasta se distanteaza la 2-0 in debutul setului al doilea.

13:04 Dulgheru castiga primul set in fata lui Gibbs, in timp ce Niculescu isi mai pierde o data serviciul si ajunge la 0-3 in setul al doilea.

12:56 Se repeta situatia din primul set, cu Niculescu pierzandu-si serviciul in debutul actului (0-1)

12:51 Dulgheru serveste pentru set la 5-2 contra lui Gibbs.

12:47 Primul set este adjudecat autoritar de Suarez Navarro, cu 6-2.

12:42 Suarez Navarro reuseste un al doilea break si serveste pentru castigarea primului set la 5-2.

12:32 Dulgheru obtine primul break al meciului cu Gibbs si trece la conducere (2-1). Intre timp Niculescu a ratat o minge de break si sansa de a egala scorul dupa primele sase game-uri. Suarez Navarro conduce cu 4-2 in primul set.

12:20 Niculescu izbuteste sa-si faca serviciul din a doua incercare si pune primul game pe tabela in dreptul sau (1-2).

12:17 Intre timp a inceput si meciul Alexandrei Dulgheru cu americanca Nicole Gibbs. Acesta se desfasoara pe terenul 16 si nu este televizat.

12:15  Niculescu rateaza un voleu din apropierea fileului la minge de break si iberica incepe cu un game castigat contra serviciului.

12:10 A inceput meciul cu Niculescu la serviciu.